Örgü bahçe mobilyalarında el işçiliğine dikkat edilmeli

Bahçeler özellikle de yaz aylarında vatandaşların çok tercih ettiği uğrak mekanlar arasında yer alıyor.

Örgü bahçe mobilyalarında el işçiliğine dikkat edilmeli
Örgü bahçe mobilyalarında el işçiliğine dikkat edilmeli Haber Metraj
moyo

Bahçeler özellikle de yaz aylarında vatandaşların çok tercih ettiği uğrak mekanlar arasında yer alıyor. Özellikle pandeminin hayatımıza soktuğu sokağa çıkma yasakları döneminde vatandaşların nefes almalarına olanak sağlayan bahçelerin, tasımları da oldukça önemli. Bu anlamda bahçe mobilyalarında bazen hazır ürünler bazen de el işçiliği kullanılan masa ve sandalye gibi ürünler kullanıyor. El işçiliği ürünleri kalitesi son derece önem arz ediyor. Özellikle örgü yerlerinin bitimine denk getirilen bölümlerin iyi gizlenmesi gerekiyor. Ayrıca açılmalarına ve sökülmelerine karşı tedbirli bir şekilde örülmeleri gerekiyor. Bahçe mobilyası alanında birçok ürün sunan By Can Garden, sattığı her bir ürünün ile kaliteyi, estetiği ve sağlamlığı bir araya getiriyor.

Oksitlenmeyen malzemeler bahçe mobilyaları için ideal

Bahçe mobilyaları çoğu zaman değişken olan iklim koşullarına maruz kalıyor. Bu nedenle sıcaklı değişimlerine dayanıklı malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Beri taraftan kar, yağmur, dolu gibi doğa olayları da bahçe mobilyalarına temas ediyor ve onların kimyasal yapılarını bozuyor. Oksitlenme başta olmak üzere, bahçe mobilyalarının solmamaları, paslanmamaları, şişememeleri gerekiyor. Tüketicilerin bahçe mobilyaları alırken özellikle bu koşulları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca bahçe mobilyası bahçenin doğal görünümünü bozmayan ve estetiğine uyum sağlayan bir model ve malzemede seçilirse bahçelerin güzelliklerine güzellik katıyor.

Bahçelerde ve balkonlarda salıncak köşesi

Salıncaklar çocukların olduğu kadar büyüklerinde son derece keyif alarak kullandıkları eşyalar arasında yer alıyor. Bu yüzden hem balkonlarda hem odalarda hem de bahçelerde salıncakları görmek artık daha çok mümkün oluyor. Bu anlamda salıncak alınırken de kullanılan malzemelere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle çocukların sağlıkları ve güvenlikleri için sağlam, kullanımı kolay, düşme ve çarpma gibi riskler oluşturmayacak, dengeli, ağırlıkları taşıyabilen salıncakların tercih edilmesi gerekiyor. Bahçe salıncağı By Can Garden ürün yelpazesinde çok sayıda çeşidiyle yer alıyor.

Ağaçlardan yapılan bahçe mobilyalarına dikkat

Ağaçlardan yapılan bahçe mobilyaları bahçelerin atmosferine ve tasarımına son derece uyum sağlıyor. Bilindiği gibi ağaçlarında bitki kategorisinde oldukları için belirli özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerinden biri de ağaçların yağlı olmaları şeklinde karşımıza çıkıyor. Fakat işlendikten ve bir süre kullandıktan sonra ağaçların bu yapıları yavaş yavaş bozuluyor ve ürünlerde çatlama, soyulma, kuruma ve renk değişimi gibi tahribatlar görülüyor. Bu yüzden ağaçtan bahçe mobilyaları alırken son derece özenli ve dayanıklı malzemelerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu nedenle ağaçtan kullanılan bahçe malzemelerinin periyodik olarak zımparalanması hatta ilaçlanması ve teak yağı ile yağlanması gerekiyor. Bu işlem hem görünümünün bozulmamasına hem böceklenme olmamasına hem de yıpranmaların giderilmesine katkı sağlıyor.

Kurtlanmalara dikkat

Ağaçtan yapılan bahçe malzemeleri özellikle başka bir ağacın gölgesinde bırakıldığı zaman kurtlanabiliyor. Bu nedenle bu malzemelerin ıslak bırakılmaması gerekiyor. Ayrıca eğer bir ağacın altında kullanılacaksa altına konulduğu ağacında tarım böceklerinden ve kurtlardan arınmış sağlıklı bir ağaç olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı