Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık

Sözleşmeli Jandarma astsubay alımı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açılan alımlara başvuran adaylar için geçerli olmakta ve bununla birlikte astsubay alımlarındaki şartları barındırmaktadır.

Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık
Sözleşmeli Jandarma Astsubaylık Haber Metraj
moyo

Sözleşmeli Jandarma astsubay alımı, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açılan alımlara başvuran adaylar için geçerli olmakta ve bununla birlikte astsubay alımlarındaki şartları barındırmaktadır. Şartlara uygun olan astsubay adayları mülakatlara çağrıldıktan ve de tüm aşamalardan geçtikleri takdir de sözleşmeli astsubay olmak için ilk aşamayı tamamlamış bulunurlar. Eğitimlere tabii tutularak, başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra sözleşme imzalanarak astsubay rütbesi tanımlanır. Sözleşme süresi 3 ve de 9 yıl arasında yer almaktadır. Yenilemeler ile 21 yıl boyunca sözleşmeli astsubaylık görevini yapabilirler. Gereken koşulları sağlayarak kıdem ve derece yükselişi de gerçekleştirebilirler. Sicillerine zarar verecek her hangi bir durumda sözleşme feshedilebilir. Daha detaylı bilgi almak farklı konuları da incelemek için www.militaryapp.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sözleşmeli Alımlar

Sözleşmeli alımlar arasında Jandarma uzman erbaş ve  subay alımı da bulunmaktadır. Gerekli nitelikleri taşıyan adaylar bu rütbelerde görevlere atanabilirler. Sözleşmeli subay adayları ön sözleşmeye tabi tutularak askerî eğitime alınırlar. Eğitimi başarı ile tamamlayan adaylardan yönetmelikte belirtilen şartları taşıyanlara sözleşme yapılır ve bu şahıslar teğmen rütbesine erişebilirler. Sözleşme süreleri 3 yıldan az ve 9 yıldan fazla olmamak şartıyla, hizmet gerekleri ve yetiştirme maliyetlerine bağlı olarak kuvvet, sınıf ve bölümlere göre yönetmelikte belirlenir. Yönetmelikte belirlenen şartları taşıyanların istekleri halinde sözleşmeleri yenilenebilir. Daha fazla bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık