Teknolojinin Yararları

Hep zararlı gözüyle baktığımız teknolojinin yararlarını hemen öğrenin.

Teknolojinin Yararları
Teknolojinin Yararları Haber Metraj
moyo

Bugün hepimizin hayatında baş köşeye kurulan teknolojinin gelişimini bu yazıya sığdırmak pek mümkün değil ancak son dönemdeki teknolojik gelişmeler düşünüldüğünde ne kadar büyük ve devrimsel yeniliklerin yapıldığını rahatlıkla görebiliriz. Biz yetişkinler kadar çocuklar da teknolojiyi kullanıyor hatta bizden daha çabuk adapte oluyorlar. Haliyle ebeveynleri olarak teknolojinin yararları ve zararları hususu bizi de en çok ilgilendiren konular arasına giriyor.  Herkes teknolojinin zararlarını konuşuyor, gelin biz de yararlarını ele alalım ve bir karşılaştırma yapalım.

Teknoloji Yararlı mı?

Bu soruya çok kısa bir cevap verilebilir: Evet, yararlı ama aynı zamanda zararlı. Özellikle çocuklar açısından düşünecek olursak, denetim olmadan ve ailenin kontrolüne hiç girmeden yapılan teknoloji kullanımları zararlı sonuçlara yol açabiliyor ancak verimli ve denetimli kullanıldığından büyük nimetler de barındırıyor. Gelin şimdi teknolojinin yararlarını inceleyelim:

  • Zamanı verimli kullanmamızı sağlar. Fatura ödemelerinden tutun da rezervasyon ve randevu işlerine kadar birçok işlemi artık yerimizden bile kalkmadan yapabilme imkanına sahibiz. Teknolojinin en belirgin yararlarından biri olarak kabul edebileceğimiz bu avantaj sayesinde zamanı verimli kullanabiliyor ve sıcak ya da soğuk hava engeline takılmadan ve hatta evimizden çıkmadan bu tür işlemleri yapabiliyoruz.
  • Hiçbir mağazaya gitmeden ve deneme kabinlerinde kendimizi yormadan istediğiniz kıyafeti alabiliyorsunuz. Sadece kıyafet değil, her türlü ürün ya da hizmeti deyim yerindeyse 2 tıklama ile alabilmek ve bunun için dışarı bile çıkmak zorunda olmamak büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor.
  • Eskiden onlarca ansiklopedi karıştırarak edinebildiğimiz bilgilere şimdi 10 saniyede ulaşmak mümkün. Buradan hareketle teknolojinin bilgiye erişimi inanılmaz kolay bir hale getirdiğini de söyleyebiliriz.
  • İnternette bulabileceğiniz oyunlarla zihinsel becerilerin gelişimini desteklemek mümkün. Özellikle çocuklar için pedagog onaylı ve reklamsız bir oyun bulduysanız harika. Çocukların zihinsel becerilerini güçlendiren ve hayata daha iyi hazırlanmalarını sağlayan MentalUP gibi zeka oyunları ile teknolojinin yararlarını hissedebilirsiniz.

    Yararlı Teknolojik Oyun MentalUP’ı incele
  •  Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri de artık hepimizin cebinde bulunan akıllı telefonlar vasıtasıyla iletişimi son derece basit ve kaliteli bir hale getirmesidir. Artık nerede olursak olalım, sevdiklerimizin sesini duymak hatta onları görmek birkaç saniyemizi alıyor.
  • Teknolojinin yardımıyla yapılan çalışmalar neticesinde birçok hastalığın tedavisi sağlanabiliyor. Bu bilgi gösteriyor ki teknoloji, insan ömrünü uzatma potansiyeline sahip birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.
  • Bedensel iş gücüne olan ihtiyaç, teknolojinin gelişimiyle birlikte yerini makinelere bıraktı. Böylece artık üretimde zamandan tasarruf etmekle kalmıyor; insanların da daha fazla yorulmasının önüne geçmiş oluyoruz.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı