Diş çürüğü nedir ve nasıl oluşur?

Diş çürüğü ağzımızdaki asitler ile yediğimiz besinlerdeki asitlerin birleşerek dişimizin dış yüzeyini oluşturan sert mine tabakasının aşınması ile çeşitli deliklerin oluşması olarak ifade edilebilir.

Diş çürüğü nedir ve nasıl oluşur?
Diş çürüğü nedir ve nasıl oluşur? Haber Metraj
moyo

Diş çürüğü ağzımızdaki asitler ile yediğimiz besinlerdeki asitlerin birleşerek dişimizin dış yüzeyini oluşturan sert mine tabakasının aşınması ile çeşitli deliklerin oluşması olarak ifade edilebilir. Yediğimiz şekerli ve nişastalı yiyecekler ağzımızdaki bakteriler ile birleşerek yapışkan bir şekilde plak oluşturur. Plaklar ve oluşan tartar dişimizin sert minesini tahrip eder. Ağzımızdaki ve yediklerimizde ki asitle birleşen plak ve tartarlar dişimizin sert yüzeyini delerek içeriye doğru tahribatı  derinleştirir. Bu süreç çürük  olarak adlandırılabilir. Yani diş çürümesi bir anda olabilecek bir süreç değil uzun vadeye yayılan bir hastalık çeşididir.

Küçükyalı'nın en iyi diş hastanesi Dentevim

Dentevim Küçükyalı diş hastanesi deyince akla gelen ilk kuruluşlardan olmaktadır. Küçükyalı diş polikliniği işlemleri ile ilgili araştırmalar yapan bireylerin ilk tercih ettiği ve son derece memnun kaldıkları Dentevim profesyonel bir kadroyu bünyesinde barındırır. Ülkemizin en iyi Küçükyalı diş hekimleri isimlerini bünyesinde barındıran Dentevim ağrısız ve hijyenik bir şekilde tedavi sürecini başlatır. Son teknolojik ekipmanları ile faaliyet yürüten kuruluş sağlığı ve çağdaş bilimi ön planda ön planda tutarak faaliyet yürütür. Alanında lider isimleri bünyesinde barındıran firma diş ile ilgili bütün hastalıkların tedavisini son derece etkin ve verimli bir şekilde gerçekleştirir. Diş çürüğü başta olmak üzere bütün tedavileri büyük bir hassasiyetle tamamlayan Dentevim  hastalarının sağlığı için tüm tedbirleri almıştır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık