Refleksoloji Bilimi!

Refleksoloji Bilimi, şu an ülkemiz içerisinde yeni yeni tanınmaya başlamış, birçok kişinin varlığıyla hayatının değiştiği bir daldır.

Refleksoloji Bilimi!
Refleksoloji Bilimi! Haber Metraj
moyo

Refleksoloji Bilimi, şu an ülkemiz içerisinde yeni yeni tanınmaya başlamış, birçok kişinin varlığıyla hayatının değiştiği bir daldır. İnsan vücudunda bulunan organların iyileştirilmesi için kullanılan bir bilim dalı olan Refleksoloji, aslında vücudumuzu çepeçevre saran sinir ağının uç kısımlarına, yani el ve ayak olmak üzere iki alana masaj ve baskı teknikleri ile yapılan bir uygulamadır. Gerekli eğitimleri almış ve uzman kişiler tarafından yapılan bu uygulamalar gerçekten de hasarı bulunan organların iyileşmeye meyilli olduğunu ve iyileştiğini de göstermektedir.

Ülkemiz içerisinde Refleksoloji eğitimi veren bu kurum genel hatlarıyla Refleksoloji bilimine oldukça iyi bir şekilde temsil etmiş ve çoğumuzun henüz haberdar bile olmadığı İlim dalına bizlere tanıtmıştır. Yurdumuzda yirmi yılı aşkın bir süredir yüzlerce, binlerce kişiye bu hizmeti sunmanın yanı sıra bu bilim dalını yaymak amacıyla ilgili de eğitimlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Refleksoloji’nin Ülkemize Tanıtılması İçin!

Refleksoloji eğitimi kurumu, şu anda ülkemiz içerisinde bulunanın üstüne çıkmak ve en iyi seviyeye ulaşmak amacıyla Avrupa’da bulunan seviyeyi yurdumuza getirmeye çalışmaktadır. Ayrıca verdiği eğitimlerle beraber birçok profesyonel kişi ortaya çıkmasına yardımcı olmuştur. Ek olarak da Refleksoloji ile ilgili bir kitap çıkarmış ve bu kitabın, bu alanda gelişmek isteyen herkese yararlı olmasını da sağlamıştır. Kitap şu anda ülkemizde verimli olan kaynaklardan birisidir.

Aynı şekilde kurum hizmet ağını genişletmiş ve eğitimlerini tanıtma konferanslarına belirli konferanslara taşımıştır. İnsanların ilgilenebileceği her yerde kendi sesini duyurmaya çalışan kurum aynı zamanda klinik Refleksoloji içinde devlet hastaneleri ve kamu hastanelerinde de gerekli tanıtımları yapmaya özen göstermiştir. Bazı kongrelerde de yer almış, oldukça yararlı olacak faaliyetlere adım atmıştır.

Refleksoloji Eğitimi Kurumu Hakkında!

Ülkemiz içerisinde bu bilimi en iyi temsil eden, Refleksolojinin neye yaradığını, kimlerin Refleksoloji konusunda hizmet verebileceğini, kimlerin Refleksoloji hizmeti alıp alamayacağına anlamamız konusunda bizlere bir hayli yardımı dokunan kurum ayrıca Refleksoloji tezi yazmak isteyenlere de gerekli tez danışmanlığını yapmış ve bu konuda da hizmet vermekten geri durmamıştır. Şu anda ülkemiz için büyük bir önem taşıyan kurum aynı zamanda İstanbul Büyükşehir belediyesi Sosyal tesisleri içerisinde de ücretsiz Refleksoloji parkuru kurulmasına da zemin hazırlamışlardır.

Toplumun bu konuda daha ileri bir bilgi sahibi olması için çalışan, bu konuda azmini asla geride tutmayan kurum tüm yenilik ve ilerlemeleri de azimle takip etmektedir. Sayelerinde bizler için yabancı olan bu yararlı bilim dalı ülkemizin çoğu bölgesinde bilinen, uygulanan ve bu konuda hizmet veren kişilerin yetişmesi sağlanan bir alan olmuştur. Kendi bünyesinde oldukça profesyonel bir ekiple çalışma sürdüren Refleksoloji eğitimi kurumu, kurumsallaşma yolunda Halil Tabur ve Esat Başaran tarafından daha da iyi adımlar atmış ve bugünkü bulunduğu seviyeye kadar kendini çıkarmıştır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık