Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!

Tunus'ta anayasal düzene karşı seçilmiş parlamentoyu ve milletvekillerini görev yapmaktan men eden darbe girişimi Türkiye'deki darbe özlemi içindeki Nevşin Mengü, Cemil Kılıç, Erk Acarer ve Murat Aksoy gibi vesayetçi zihniyete ümit oldu.

Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!
Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!
moyo

BAE'nin finansörlüğünde çok önceden planlanıp devreye sokulan Tunus'taki darbe girişimi Türkiye'den en üst düzeyde sert bir dille eleştirilirken içimizde eski Türkiye özlemi içindeki vesayet zihniyeti yaşanan gelişmeler karşısında adeta bayram etti.

"İSLAMCI HÜKÜMET" GİTTİ SEVİNCİ

Nevşin Mengü 'İslamcı hükümet' diye özellikle vurgulayarak feshedilmesine sevindiği gelişmeyi bir kareyle sosyal medyadan paylaştı. Mengü paylaşımında "Tunus'ta İslamcı En Nahda hükümeti Cumhurbaşkanı tarafından feshedildi. Fesih kararı sonrası kutlamak için sokaklara dökülenler oldu. Dün geceki kutlamanın sembol fotoğraflarından biri" ifadelerini kullandı.

"SEMBOL FOTOĞRAF"

Mengü'nün sembol kare diye paylaştığı fotoğraf karşısında sosyal medya kullanıcıları darbe özlemi içindeki Mengü'ye tepki yağdırdı.

TEPKİ YAĞDI

Tiwtter'da pek çok kullanıcı Mengü'ye postal fotoğraflarıyla cevap vererek "Darbe dahi diyemeyen üstün demokrat Nevşin' ve "Nevşinciğim , bakıyorumda bir zil takıp oynamadığın kalmış." şeklinde tepki gösterdi.

CEMİL KILIÇ "ŞERİATÇILARA" KARŞI DEYİP MEŞRULARTIRDI

CHP'ye yakınlığı ile bilinen ODA TV'nin ilahiyatçısı Cemil Kılıç Tunus'ta yaşananların şariatçılara karşı bir girişim olduğunu ve darbe olarak nitelenmemesi gerektiğini ifade ederek darbeye şu sözlerle destek verdi; 

Tunus'ta bir darbe yok. Şeriatçı darbeyi önlemek için devlet başkanı halkın da desteğiyle anayasanın 80. maddesinde belirtilen yetkilerini kullanıyor. Darbeye karşıyız, demokrasiyi savunuyoruz. Demokrasinin ön şartı laikliktir. Laiklik yoksa demokrasinin olması imkansızdır. Tunus'ta şeriatçı Nahda Partisine karşı laik güçler yönetime el koydu. Arap dünyasındaki laik hareketlerin en güçlüsü Tunus'ta. Bunda kurucu lider Habib Burgiba'nın etkisi büyük.

BİRGÜN YAZARI ERK ACARER'DEN TÜRKİYE'YE DARBE TEHDİDİ

FETÖ'ye ve PKK'ye destek vermesiyle bilinen Birgün yazarı Erk Acarer Türkiye'ye açıkça darbe tehdidinde bulundu. Acarer paylaşımında "Tunus Özgür Anayasa Partisi lideri Abeer Musa: Gelir gelmez insanları Müslüman ve Kafir diye böldünüz diyor. Tunus, halkı Gannuşi’yi, Nahda’yı ve İhvan kardeşliğini istemiyor. Bu nasıl darbe? Din satanların yıkılışı her yerde yaklaşıyor. Telaşlanmayın ecele çare yok!" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN FETÖ'CÜ ESKİ DANIŞMANI AKSOY'DAN TAM DESTEK

15 Temmuz’dan sonra tutuklanarak FETÖ’nün medya yapılanması davasında yargılanan CHP'nin eski danışmanı Murat Aksoy darbe girişiminde bulunanları İslam'a karşı oldukları için savunarak "Mısır’da olan darbenin bir benzeri Tunus’ta oldu. Dünya radikal islamcı siyasallaşmaya izin vermiyor." dedi.

KAYNAK: HABER7
tunus darbe nevşin mengü postal Murat Aksoy erk acarer GÜNCEL Haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor