Otomatik Sulama Sistemi’nin 5 Faydası

2012 yılından günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmeyi başarmış olan Üçrenk Peyzaj firması birçok alanda kaliteli hizmet sunar.

Otomatik Sulama Sistemi’nin 5 Faydası
Otomatik Sulama Sistemi’nin 5 Faydası Haber Metraj
moyo

 

2012 yılından günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmeyi başarmış olan Üçrenk Peyzaj firması birçok alanda kaliteli hizmet sunar. Bunlar başta peyzaj hizmeti olmak üzere çim temininden tutun otomatik sulama sistemlerine kadar birçok alanda hizmet verir. Bu sektöre yıllarını vermiş olan şirket kazandıkları  tecrübeler sayesinde uygun bir şekilde peyzaj projelerinizi gerçekleştirir. Sizlerin beklentilerini daha üste çıkartacak şekilde hizmet kalitesi gösterirler. Ayrıca peyzaj projelerinizde firma sizlerden düşüncelerini çekinmeden danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

Bahçe sulama sistemi oldukça önemli bir konuma sahiptir. Bahçelerinizdeki bitkilerinizin doğru bir şekilde ve düzenli olarak sulanmasını istiyorsanız doğru sulama sistemi tercihi yapmanız gerekir. Bunların başında gelen otomatik sulama sistemi hizmeti sayesinde birçok avantajda sizlere sunulur. Bunlardan bazıları el işçiliğinden kurtulmuş olursunuz, su tasarrufu yaparsınız, düzenli gelişen sağlık bir bahçeniz olur, yabancı ot ve hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.

İşlerinizi Siz Değil Otomatik Kurulumlar Yapsın

Otomatik sulama sistemlerinin faydalarından ilki kesinlikle ilkel yöntemlerden kurtulmaktır. Manuel olarak sulamak istediğiniz çimleriniz,  artık otomatik kurulum sayesinde kolayca ve yeterli miktarda sulanacaktır. Bahçeleriniz de dekor amaçlı tercih ettiğiniz hazır çim serimi ile sulama da bir hayli önemli yere sahiptir. Doğru sulama olduğu taktirde çim ekimi işleminiz de sağlıklı olarak tamamlanmış olur. Ayrıca elle sulamak zamandan da size çok fazla kaybettirir. Ancak otomatik sulama sisteminiz sayesinde yağmurlama veya daha farklı bir ayarlama kurulumu yaparak işinize ara vermeden devam sağlarsınız.

Kısacası bitkilerinizi sulayabilmek için kalkıp evinize gelmek onları takip etmek sizler için sorun olmayacaktır. Aynı zamanda yoğun bir iş temposuna sahip bir bireyseniz işten geldikten sonra uzun uzadıya sulamayla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bahçe bakımı konusunda belki de en hayat kurtarıcı projelerden birisidir. Böylece sevdiklerinize, ailenize, eşinize, dostunuza daha fazla vakit ayırma imkanınız oluşacaktır. 

Su Tasarrufu Yapmanın En İyi Yolu

Otomatik sulama sistemlerinin avantajlarından biri de kesinlikle ve kesinlikle su tasarrufunun sağlanmasıdır. Bu sistemler eğer hava koşullarında şiddetli yağmurlar, hafif yağmurlar varsa özel sensörler sayesinde sulama yapmazlar. Bu sayede su tasarrufu da sağlamış olurlar.Bu sistem Rulo çim serimi, yada  farklı bitki ekimleriniz varsa bunlara uygun ve yeterli  miktarlarda su verir. Böylece bütçenizi sarsmadan sizlere güzel bir bahçe imkanı sağlar.

Yabancı Otlara ve Hastalıklara Karşı Sizleri Korur

Bu sulama sistemlerinin bir avantajı da suyu bitkinin kök kısmına yönlendirmesinden kaynaklıdır. Bildiğiniz üzere şiddetli yağış ve sıcaklıklarla birlikte oluşan olumsuz hava şartları çevrede çıkan yabani otların da büyümesini hızlandırır. Ayrıca köklere iletilen su yapraklarda oluşan hastalıkların da  önünü almış olur. Eğer bir bitki hem yaprktan hem de kök bölgesinden  sürekli sulanırsa çeşitli hastaların yayıldığını görmeniz mümkündür.

Kaynak: https://ucrenkpeyzaj.com/hizmetler/otomatik-sulama-sistemleri/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık