Mehmet Umut Uzun'un Çok Beğenilen Eseri: Mekânsızlar

Mekânsızlar (sır ol) Karabüyünün olduğu bir çağdı. Bütün büyülerin başlangıç ve çıkış noktasıydı. Bu çağda mekânsızlar isminde özel yetiştirilmiş mistik güçleri olan metafizik âlemle içli dışlı yaşayan bir grup vardı

Mehmet Umut Uzun'un Çok Beğenilen Eseri: Mekânsızlar
Mehmet Umut Uzun'un Çok Beğenilen Eseri: Mekânsızlar Haber Metraj
moyo

Mekânsızlar (sır ol) Karabüyünün olduğu bir çağdı. Bütün büyülerin başlangıç ve çıkış noktasıydı. Bu çağda mekânsızlar isminde özel yetiştirilmiş mistik güçleri olan metafizik âlemle içli dışlı yaşayan bir grup vardı. Bunlar Hz Süleymanın yanına aldığı kimsesiz ailesini kaybeden çocuklardı. Özel olarak yetiştirilmesini sağlayan hem insan hem de cin neslinden üstadları vardı. Bu kişilere manevi ilimler öğretildi. Fakat bunların içinde çok ayrı meziyetleri olan özel bir çocuk vardı.  Bununla özel olarak ilgileniliyordu. Rahel ismindeki bu çocuk hem sanat ruhlu hem cesur hem pratik hem de zekiydi. Rahel ailesini veba salgınından kaybetmişti. O da ölmek üzereydi ve kendine geldiğinde Süleyman'ın sarayında gözlerini açmıştı. Onu saraya bizzat Süleyman'ın askerleri getirmişti. Rahel özel olarak yetiştirmiş manevi mistik konularda kendini çok iyi geliştirmiş yetişkin biri olduktan sonra evlenip çoluk çocuğa karışmıştı. Ona bizzat Süleyman tarafından bir emanet verildi. Düşman saffından olanlara haber ulaşmıştı. Rahel bu emaneti almakla kendisine düşman da edinmişti. Bu emanet ise normal bir emanet değildi. 
Yazarın kısa özetini anlattığı ve bundan sonraki romanın devamını Rahelin soyunun nasıl kayboluşu ve günümüzde şuanki zamanda hiçbir şeyden habersiz geçmişini bilmeyen bir ailede yaşayan çocuğun çeşitli işaretlerle geçmişle bağlantı kurulmasını ve Rahelin soyundan gelen Mustafa dedenin torununu ve aralarındaki metafizik konulu fantastik bir yolculuğu anlatmaktadır. Soyun devamı olan bu çocuğa bazı misyonlar yüklenmiş ve seçilmiş biridir. 
Yazar, okuyucuyu da bu serüvene dahil etmekte maceranın ve metafizik alemin bir  kapısını aralamıştır. Okuyucuların heyecanla okuyacak bir romanı haline gelmiştir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık