Şahin Ağasoy Kimdir?

6 Mart 1998 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dünyaya gelen Şahin AĞASOY, 2013 Yılında Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen belediye konseri etkinliği ile sesini duyurmaya başlamıştır.

Şahin Ağasoy Kimdir?
Şahin Ağasoy Kimdir? Haber Metraj
moyo

6 Mart 1998 tarihinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de dünyaya gelen Şahin AĞASOY, 2013 Yılında Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de düzenlenen belediye konseri etkinliği ile sesini duyurmaya başlamıştır. 2019 yılında Azerbaycan Halk Sanatçısı Fidan Hacıyeva'nın Vokal Müzik Okulunda ses eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında eğitimi için Türkiye'ye gelen AĞASOY Çanakkele 18 Mart Üniversitesinde Maliye bölümünü tamamlamıştır.

PROJE VE ÇALIŞMALAR

Türkiye'de ki ilk sahnesini 2016 Yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinde Şehir Parkı açılışında gerçekleştirmiştir. 2017 - 2019 yılları aralığında Çanakkale ve ilçelerin de bahar şenliklerinde, belediye konserlerin de, festivallerde ve çeşitli sahnelerde ismini duyurmuştur. 2020 senesinde Istanbul'a yerleşen AĞASOY MFT Prodüksiyon Müzik Yapım Şirketi ile sanatçı; DarknDark Müzik Yapım Şirketi ile edisyon anlaşması yapmıştır. Şahin AĞASOY çıkış şarkısını MFT Prodüksiyon etiketiyle sözü ve bestesi şahsına ait single parçası olan Aman Aman ile yapmıştır. Söz yazarı ve bestekar olan AĞASOY bir çok şarkıya imza atmış, başta Eli TÜRKOĞLU'nun Bitmeyen Öyküm ve Mahkum adlı şarkıları olmak üzere; Azerbaycan'da ünlü fenomen Ainka'ya ve çeşitli şarkıcılara besteler vermiştir. 24 Mart'ta MFT Prodüksiyon etiketiyle tüm dijital platformlarda sözü ve bestesi kendisine ait olan Sokak Kedisi isimli parçasını AĞASOY dinleyicileriyle buluşturacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı