Goril sürüsü ABD’de Covid-19’a yakalandı

Atlanta şehrindeki ABD'nin hayvanat bahçesinde bulunan goril sürüsünün Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı açıklandı. Gorillere virüsün bir çalışandan bulaştığı düşünülüyor.

Goril sürüsü ABD’de Covid-19’a yakalandı
Goril sürüsü ABD’de Covid-19’a yakalandı Editor Berat
moyo

Atlanta şehrindeki ABD'nin hayvanat bahçesinde bulunan goril sürüsünün Covid-19 testlerinin pozitif çıktığı açıklandı. Gorillere virüsün bir çalışandan bulaştığı düşünülüyor. 

ABD’nin Georgia eyaletindeki Atlanta şehrinde bulunan bir hayvanat bahçesindeki bir grup goril Covid-19’a yakalandı. Hayvanat bahçesinin açıklamalarına göre test edilen 20 gorilden 13’ünün Covid testi pozitif çıktı. Testler, bazı bakıcıların gorillerde öksürük ve diğer semptomları gözlemlemesinden sonra yapıldı.

Hayvanat bahçesinde bulunan sağlık yetkilisi Sam Rivera bu durumla ilgili, “Ekipler, hastalanan gorilleri çok yakından izliyor ve tamamen iyileşeceklerini düşünüyorlar. Hayvanlara mümkün olan en iyi bakımı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Asemptomatik bir çalışandan bulaştığı düşünülüyor


Açıklamalara göre goriller, tamamen aşılanmış ve kişisel koruyucu ekipman giymiş asemptomatik bir bakıcıdan virüsü kaptı.

Ayrıca yapılan açıklamalarda şunlar da söylendi: “İnsanların goril gibi hayvanlara virüsü bulaştırabildiği bilinse de hayvanat bahçelerinde bulunan hayvanların virüsü insanlara bulaştırabileceğine dair hiçbir veri yok. Böyle bir şey olsa bile ziyaretçiler ve hayvanlar arasındaki mesafe bulaşma ihtimalinin önüne geçecektir.”

Yetkililer, gorillerin iyileştiklerinde aşılanacağını belirtirken hayvanat bahçesinde bulunan orangutanların, kaplanların, aslanların ve leoparların da aşılanacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı