Experian, IDC FinTech sıralamasında 11. sıraya yükseldi

Experian, her yıl global düzeyde en iyi 100 finansal teknoloji sağlayıcısının belirlendiği IDC FinTech 2021 sıralamasında, geçtiğimiz yıl yer aldığı 45. sıradaki konumundan yükselerek 11. sıraya yerleşti.

Experian, IDC FinTech sıralamasında 11. sıraya yükseldi
Experian, IDC FinTech sıralamasında 11. sıraya yükseldi Basın Bülteni
moyo

Experian, her yıl global düzeyde en iyi 100 finansal teknoloji sağlayıcısının belirlendiği IDC FinTech 2021 sıralamasında, geçtiğimiz yıl yer aldığı 45. sıradaki konumundan yükselerek 11. sıraya yerleşti. Geçtiğimiz günlerde sonuçların açıklandığı IDC Fintech, Experian’ı “yükselen bir yıldız" olarak nitelendirdi.

 

Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, elde edilen başarının ardından “EExperian olarak; finansal hizmetler sektörüne en yenilikçi teknolojik çözümleri sunmak, tüketicilerin ve işletmelerin gerçek zamanlı veri taleplerini karşılamak için durmadan çalışıyoruz. Değişen müşteri beklentilerine uyum sağlamak, finansal kurumlara daha çevik çözümler sunmak ve alternatif veri kaynaklarını kullanarak onlara rekabette destek sağlamak Experian’ı üst sıralara yükseltti.

 

Forbes tarafından da üst üste beş kez dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olarak kabul edilen Experian'ın güçlü veri varlıkları, sınıfının en iyisi modelleme ve karar verme teknikleri ve teknolojiyle birleştiğinde yeni ve inovatif çözümleri ortaya çıkarıyor. Teknolojimiz, günümüzde işletmelerin çalışma ve tüketicilerin gelişme şeklini dönüştürmeye yardımcı oluyor.” dedi.

 

Sıralamanın açıklanmasının ardından görüşlerini bildiren IDC Financial Insights Araştırma Direktörü Marc DeCastro, "IDC FinTech sıralamasında ilk 20'de yer almak, Experian'ın finansal müşterilerinin başarısına olan bağlılığını gösteriyor. Experian'ı 2021 IDC FinTech ilk 100 listesinde 11. sırada yer aldığı için tebrik ediyoruz" dedi.

 

18 yıldır düzenli olarak açıklanan IDC Fintech sıralaması, dünyanın dört bir yanından finansal hizmetler sektörünün önde gelen donanım, yazılım ve hizmet sağlayıcılarını temsil ediyor. Listede yer alan markalar, 2020 takvim yılı süresince özellikle bankalar, sermaye piyasası firmaları ve sigortacılar dahil olmak üzere finansal kurumlara atfedilen gelir yüzdesine göre sıralanıyor.

 

Experian

Dünyanın lider bilgi hizmetleri şirketi Experian, yeni bir ev ya da araba almak, çocukları üniversiteye göndermek ya da yeni müşterilerle işleri büyütmek gibi hayatın en büyük anlarında, tüketicilerin ve müşterilerinin kendi verilerini güvenle yönetmelerini sağlar. Bireylerin kendi mali durumlarını kontrol altına almalarını ve finansal hizmetlere erişimlerini sağlayan Experian, iş dünyasının daha etkin kararlar almasına ve büyümesine, kredi veren kuruluşların sorumlu kredilendirme yapmasına, kuruluşların kimlik hırsızlığını ve dolandırıcılık suçunu engellemesine destek olur.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor