ASYA’NIN EN PRESTİJLİ TASARIM ÖDÜLLERİNDEN AYDA’NIN KAZANANLARI AÇIKLANIYOR!

140 yıllık tecrübesiyle Asya’nın lider boya markası Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği ve bu yıl Türkiye’nin de dahil olduğu Asia Young Designer Awards’un (AYDA) Türkiye kazananları Dünya Mimarlık Haftası’nda açıklanıyor.

ASYA’NIN EN PRESTİJLİ TASARIM ÖDÜLLERİNDEN AYDA’NIN KAZANANLARI AÇIKLANIYOR!
ASYA’NIN EN PRESTİJLİ TASARIM ÖDÜLLERİNDEN AYDA’NIN KAZANANLARI AÇIKLANIYOR! Editor Berat
moyo

Kazananlar Türkiye’yi 2022’de Çin’de düzenlenmesi planlanan global yarışmada temsil ederek dünyaya açılma fırsatı yakalayacak. AYDA’nın 2022 temasının da açıklanacağı ödül töreni, 6 Ekim Çarşamba günü saat 19:00’da Nippon Paint’in YouTube hesabında yayınlanacak. Geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla hayata geçirilen ve 16 ülkede düzenlenen AYDA, genç tasarımcılara deneyim odaklı bir öğrenimin yanı sıra hayatta bir kez karşılaşılacak fırsatlar sunuyor.

 

 

140 yıllık tecrübesiyle Asya’nın lider boya markası Nippon Paint’in 13 yıldır düzenlediği Asya’nın en prestijli tasarım ödüllerinden Asia Young Designer Awards’un (AYDA) Türkiye ayağı için kazananlar belirleniyor. Nippon Paint’in mimari arenada global anlamda ses getirdiği AYDA’nın 2022 konseptinin de açıklanacağı ödül töreni, Dünya Mimarlık Haftası Kapsamında 6 Ekim Çarşamba günü saat 19:00’da Nippon Paint’in YouTube hesabında yayınlanacak.

 

Geleceğin tasarımcılarını yetiştirme vizyonuyla mimarlara ve iç mimarlara yönelik hayata geçirilen yarışma büyük ilgi gördü. 50’den fazla üniversiteden 137 öğrencinin, kriterleri tamamlayarak çalışmalarını jüri değerlendirmesine sunduğu yarışmada; mimarlık kategorisinde 8, iç mimarlık kategorisinde 9 proje finale kalarak Türkiye şampiyonluğu için yarıştı. Jürinin seçilen çalışmaları değerlendirme kriterleri arasında; tasarım konsepti, işlevsellik, tasarımda inovasyon, sürdürülebilirlik, estetik ve görsel etki, renk kullanımı ve sunum becerileri yer aldı.

 

Kazanan Öğrenciye Harvard’da Eğitim
 

2008 yılından bu yana düzenlenen AYDA’ya bugüne kadar aralarında Çin, Singapur ve Japonya gibi ülkelerin de bulunduğu 16 ülkedeki 1.200'den fazla üniversitede okuyan 35.000'in üzerinde öğrenci katıldı. 

 

Bu yılki teması “Empati İçin Tasarla 2021” olan AYDA’da her bir kategorinin ulusal kazananı global yarışmada Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak. Global yarışmanın kazananı ise “Asia Young Designer of the Year” unvanı ile Harvard University Graduate School of Design’da 6 haftalık Design Discovery Program’a katılma fırsatı yakalayacak. 

 

AYDA Türkiye’nin mimarlık ve iç mimarlık sektörünün öncü isimlerinden oluşan 2020-21 seçici kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

 

 

 

Mimarlık

  • Kutlu Bal (Mimar), 2X1 Architects
  • Hakan Demirel (Mimar) Suyabatmaz Demirel Architects
  • Arzu Gönenç Sorguç (Prof.Dr., Öğretim Üyesi), Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
  • Görkem Volkan (Mimar), Görkem Volkan Design Studio
  • Begüm Yazgan (Mimar), Yazgan Design Architecture


  İç Mimarlık

  • Yasemin Arpaç (İç Mimar), Ofist
  • Renda Helin Çilalioğlu Çizer (İç Mimar), Renda Helin Design
  •  İnci Deniz Ilgın (Prof.Dr., Öğretim Üyesi), Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Anasanat Dalı
  • Umut Şumnu (Doç.Dr., Öğretim Üyesi), Başkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Programı
  • Jeyan Ülkü (İç Mimar), Jeyan Ülkü Mimarlık

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık
Bodrum Belediye Başkanı Aras, yangını canlı yayınladı: Artık ne yapacağımızı şaşırdık