Prof. Dr. Belir Atalay Biyografisi

1976 yılında dünyaya gelen ve yaşamını dünyaya geldiği Zonguldak’ta devam ettiren Prof. Dr. Belir Atalay, başarılı bir eğitim hayatına imza atar.

Prof. Dr. Belir Atalay Biyografisi
Prof. Dr. Belir Atalay Biyografisi Haber Metraj
moyo

Prof. Dr. Belir Atalay Eğitim Yaşamı

İlk, orta ve lise eğitimlerinin her birini TED Zonguldak Kolejinde büyük başarılara imza atarak devam etmiştir.  Lise hayatının son bulmasının ardından ise 1994’ te İstanbul Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesine giriş yaparak eğitimini devam ettirmiştir.

İstanbul Üniversitesi Diş Hakimliği’nde 1999 yılında mezun olduktan hemen sonra Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim dalında doktora yapmaya başlamıştır.

Doktora eğitim hayatının sonuna gelindiğinde ise 2006 yılında tezini sunarak eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Aradan geçen altı yılın ardından ise Aralık 2012 de ‘Doçent’ unvanı alarak kariyerini taçlandırmıştır.

Prof. Dr. Belir Atalay İş Yaşamı

Başarılı kimliği ile ön plana çıkmakta olan Prof. Dr. Belir Atalay, mezun olduğu İ.Ü. Diş hekimliği Fakültesinde Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapmaktadır.

 Prof. Dr. Belir Atalay’a it ve SCI ve SCI-E kapsamındaki   uluslararası ve ulusal anlamda 32 makaleye sahiptir. Bunlardan 25’i uluslararasıdır. 8’i ulusaldır.

Uluslararası yabancı dilde yayına alınmış olan bilimsel içerikli 2 kitabın 2 ayrı bölümünde yazarlık deneyimi bulunmaktadır.

Ulusal ve Kanser içerikli kitabında ona ait bir adet bölüm mevcuttur.

Yine 2 Uluslararası 1 ulusal dergide hakemliği ve editöryel bölüm üyeliği bulunmaktadır.  Değerli doktorun 17 ‘si ulusal 40 ‘ı uluslararası kongre ve sempozyum çalışması bulunmaktadır.

23 konferansta ve 13 adet ayrı kursta sunum deneyimleri bulunmaktadır.

2006 yılında ABD Boston TUFTS üniversitesi, 2017 UIC Chicago Oral & Maksillofasiyal cerrahi kürsüsünde gözlemci ayrıca ameliyat ve kliniklerde katılımcı olarak görev almıştır.

En özel başarıları arasında ise Zigomatik implant ve seramik implantlar konusunda Türkiye’deki ilk cerrahlardan oluşudur.

İlgisini çekmekte olan en özle alanlar ise bifosfonata bağlı osteonekroz tedavileri, kemik erimesi ve buna bağlı durumların kemik ilave operasyonlarıyla onarımı, çene kistleri ve tedavileri, gömük diş cerrahisi ve botulinum toksini uygulamaları olmaktadır.

Prof. Dr. Belir Atalay üyelikleri arasında ise en başta; Türk Oral & Maksillofasiyal Cerrahi Derneği, ACBID, Türk Oral Cerrahi Derneği ve ITI üyelikleri gelmektedir.

Prof. Dr. Belir Atalay Hobileri Nelerdir?

Prof. Dr. Belir Atalay boş kaldığı anlarda zaman geçirmekten hoşlandığı alanların başında ise tenis, basketbol ve yüzmenin yanında rüzgâr sörfü ve en çok ta deniz ve yelken sporları gelmektedir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı