Cenk Sabuncuoğlu'ndan Ailelere Tavsiyeler

Yazar, mentör ve profesyonel koç olarak kariyerine devam eden ayrıca Yeni Yaşam Global adlı kuruluşunda kurucusu olan Cenk Sabuncuoğlu özellikle genç jenerasyonla iletişim kurma noktasında ailelere tavsiyelerde bulundu.

Cenk Sabuncuoğlu'ndan Ailelere Tavsiyeler
Cenk Sabuncuoğlu'ndan Ailelere Tavsiyeler Haber Metraj
moyo

Yazar, mentör ve profesyonel koç olarak kariyerine devam eden ayrıca Yeni Yaşam Global adlı kuruluşunda kurucusu olan Cenk Sabuncuoğlu özellikle genç jenerasyonla iletişim kurma noktasında ailelere tavsiyelerde bulundu. Teknolojinin ön planda olduğu bir dönemde yaşadığımızın altını çizen Cenk Sabuncuoğlu çocukları tamamen teknolojiden uzak tutmanın günümüz şartlarında mümkün olmayacağını belirtti. Bu nedenle çocuklar ile teknolojik cihazlar arasında doğru bir uzaklığın belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Kullanılmalı fakat gereklilik ve ihtiyaç kriterleri belirlenmeli dedi.

Öte yandan çocukların sağlıklı bir iletişim kurabilmesi ve eğitim hayatında başarılı olması için küçük yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığının da kazandırılması gerektiğinin altını çizdi. Cenk Sabuncuoğlu bu anlamda çocukların dikkat eksikliği başta olmak üzere sınav kaygısı hiperaktivite ve daha birçok sorunla ilgili anne babaların keşfinden itibaren profesyonel destek almaları gerektiğini vurguladı.

Yeni Yaşam Global olarak çocuklara bu anlamda profesyonel hizmetler sunduklarını belirten Cenk Sabuncuoğlu, "Koçluk desteği alarak çocukların kendilerini doğru tanımaları ve doğru meslek seçimleri konusunda doğru adımlar atmalarını sağlamak mümkün. Burada aslında süreç anne-babaların farkındalık kazanması ile başlıyor. Bir çok anne baba çocukları ile doğru iletişim kuramıyor fakat bununla ilgili somut adımlar atmıyor. Profesyonel koç ile hareket etmek çocukların sınav başarısını arttırdığı gibi aynı zamanda özgüvenlerini ve motivasyonlarını da üst seviyeye çıkartıyor." Dedi.

Bu nedenle anne babaların çocuklarının ihtiyaç ve beklentilerini doğru gözlemleyerek hareket etmelerini vurgulayan Cenk Sabuncuoğlu, her anne-babanın toplumsal bir rolü olduğunu belirterek sözlerini noktaladı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor