Doğal Enerji Kaynağı Güneş Panelleri

Yenilenebilir enerji kaynağı olarak güneşi en verimli şekilde elektrik enerjisine dönüştürmenin yöntemi olan güneş panelleri ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır.

Doğal Enerji Kaynağı Güneş Panelleri
Doğal Enerji Kaynağı Güneş Panelleri Haber Metraj
moyo

Yenilenebilir enerji kaynağı olarak güneşi en verimli şekilde elektrik enerjisine dönüştürmenin yöntemi olan güneş panelleri ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır. Güneş enerjisi santralleri sayesinde elektrikte dışa bağımlılık kısmen azalmaktadır. Güneş paneli güneşten gelen ışınları emerek elektrik enerjisi sağlamaktadır. Böylelikle doğal yollardan elektrik enerjisi sağlanmaktadır. Sistemi daha da geliştirerek fazla enerjiyi satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

Ev, ,işyeri, fabrikalar, devlet kurumları ve elektrik ihtiyacının olduğu her alanda kullanılabilir. Enerji bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmeliğe göre elektrik abonesi olan herkes ev, işyeri, fabrika, tarımsal sulama alanı ve daha pek çok alana 10 kw güneş paneli sistemi kurarak kendi elektriğini üretebilir.

Güneş Panelleri Çeşitleri ve Özellikleri

Monokristal ve polikristal olmak üzere yaygın iki tür güneş paneli vardır. Bunların dışında ince film, esnek ve saydam güneş paneli modelleri de bulunmaktadır. Teknolojik olarak özellikleri, fiyatları, verimlilikleri gibi özellikleri bakımından birbirinden ayrılmaktadır.

  • Monokristal en verimli güneş enerjisi panelidir. Küçük alandan yüksek verim enerji sağlar.
  • Polikristal en uygun fiyatlı güneş enerjisi panelidir. Yaygın kullanıma sahip olup pek çok güneş enerjisi santrali bu panellerle yapılmaktadır.
  • Yaygın bir kullanıma sahip esnek paneller kırılmaz özellikte ve çok dayanıklıdır. Çok hafiftir ve eğimli çatılar için çok idealdir.
  • İnce film paneller içinde piyasada en küçük orana sahiptir. Verimliliği az olduğu için çok tercih edilmez. Estetik görünümünden dolayı tasarım amaçlı tercih edilir.
  • Saydam paneller diğer güneş panellerine nispeten 40-50 kat daha verimlidir. Çok az alanda yüksek derecede verimlilik sağlamakta ve gölgelendirme durumlarından çok az etkilenmektedir.

Güneş Panelleri Fiyatları

Güneş paneli fiyatları modellerine göre değişmektedir. Monokristal güneş enerjisi paneli diğer panellere göre daha yüksek fiyatlardadır. Küçük alandan yüksek verim sağlamaktadır. Polikristal paneller ise uygun fiyatlardadır. Ayrıca panellerin markası fiyatlarda belirleyicidir. Her markanın kalitesine ve piyasa koşullarına göre belirlediği fiyatlar vardır.   En iyi güneş paneli markası ve diğer markaların fiyatlarını karşılaştırarak karar verebilirsiniz. SB Solar piyasada kalitesiyle bilinen ve makul fiyatlarla çalışan bir firmadır.

 

Adres     : Fevzi Çakmak Mah. 10557 Sok. No:2 42210 Karatay/KONYA

Website   : https://sbsolar.com.tr/

Instagram : https://www.instagram.com/sbsolaras/

E-mail    : [email protected]

Tel       : +90 (850) 885-18-42

Tel       : +90 (332) 342-79-32

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı