Saç Ekimi Türleri

Genetik, çevre koşulları ve sağlık problemleri gibi çeşitli nedenlerle yitirilen ya da işlevsiz hale gelen saç köklerinin, farklı teknikler kullanılarak aktifleştirilmesi için yeni saç ekimi teknolojileri ve yöntemleri kullanılmaktadır.

Saç Ekimi Türleri
Saç Ekimi Türleri Haber Metraj
moyo

 

Genetik, çevre koşulları ve sağlık problemleri gibi çeşitli nedenlerle yitirilen ya da işlevsiz hale gelen saç köklerinin, farklı teknikler kullanılarak aktifleştirilmesi için yeni saç ekimi teknolojileri ve yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden hangisinin seçileceği ve uygulanacağı; dökülme tipine, saç ve saç derisi özelliklerine ve ekim işlemi yaptırmak isteyen bireylerin aradıkları niteliklere göre belirlenir.

Saç Ekimi Nedir?

Yaş, cinsiyet ya da çevre koşulları fark etmeksizin saç dökülmesi ve saç kökü kaybı birçok insanın başına gelen ve kimi kişilerde sosyal hayatı etkileyen durumlardan biridir. Çeşitli nedenlerle yitirilen saçların geri kazanılması için farklı teknikler kullanılarak yapılan saç ve saç derisi işlemlerine saç ekimi denir. Gelişen estetik teknolojileri ve yöntemleri ile farklı ekim işlem türleri bireyler tarafından tercih edilir.

Bu işlemler alanında uzman ve deneyimli isimler aracılığıyla gerçekleştirildiğinde, etki oranı yüksek olur ve yüksek oranda kalıcılık gözlenir. Siz de Samet Ergen gibi alanında uzman isimler aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirerek, dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ekim işlemlerinde yeni kıl kökleri elde edilmesi amaçlanır ve farklı teknikler ile gerçekleştirilir. Plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bu işlemler, eski kıl köklerine işlem uygulanması ya da yeni kıl kökleri oluşturulması gibi süreçler içerir. Farklı türleri bulunan bu işlemin yapılma aşamaları da ekim türüne göre şekillenir.

Saç Ekimi Türleri

Farklı teknikler ile yapılan saç ekimi türleri arasında öne çıkan ve en etkili sonuçları veren türler şunlardır:

 • Safir FUE,
 • Soft FUE,
 • DHI,
 • TDF.

Yukarıda sıralanan her işlemin uygulama aşamasında çeşitli teknolojiler kullanılır ve adımlar izlenir. Bunlara olarak saç lazeri de saçlarda görülen kayıpların azaltılmasında kullanılan yöntemlerden biridir. Bu yöntem, mevcut saçların kuvvetlenmesini sağlarken, saç olmayan alanları da uyarır.

Safir FUE Yöntemi

Açılımı Follicular Unit Extraction olan bu yöntem, dünyada en çok tercih edilen ekim türlerindendir. Safir FUE saç ekimi özellikleri ve adımları şu şekildedir:

 • Saç derisine kesi yapılmadan uygulanır. Dolayısıyla kanama ve dikiş izi bulunmaz.
 • İşlem, hastaya lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.
 • 0,7 ve 0,8 mm özel punchlar kullanılarak donör bölgeden saç kökleri alınır.

Bu teknikle alınan kıl kökleri ilerleyen zamanlarda tekrar saç dökülmesi yapmadığından kalıcı bir işlemdir.

Soft FUE Yöntemi

Soft FUE saç ekimi işlemi, anestezi uygulaması bulunmadığı için sıkça tercih edilen ekim çalışmalarındandır. Tekniğin genel özellikleri şu şekildedir:

 • Follicular Unit Extraction uygulamalarının bir çeşididir.
 •  Sedasyon tekniği ile gerçekleştirildiğinden hastanın bilinci açıktır.
 • Ekstra anestezi yan etkileri meydana gelmez ve anestezi hazırlıkları gerektirmez.
 • Hasta işlem sırasında acı çekmez ve kesi yapılmadan saç kökleri aktarılır.

DHI Tekniği

İngilizce Direct Hair Implantation kavramının kısaltması olan DHI saç ekimi tekniğinin özellikleri ve adımları şu şekildedir:

 • Donör bölgeye lokal anestezi uygulanır.
 • Özel punch ve kalemlerle kıl kökleri alınır.
 • Yine bu işlem için geliştirilmiş olan choi kalemi kullanılarak toplanan kökler hedef bölgeye yerleştirilir.
 • Köklerin tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma oranı oldukça yüksektir.

TDF Yöntemi

İngilizce Two Days Fue olarak adlandırılan bu işlem, Türkçeye iki günlük ekim olarak aktarılmıştır. Ekim işlemine dair en güncel teknolojiler arasında bulunan TDF saç ekimi yönteminin özellikleri ve uygulama adımları şu şekildedir:

 • Komple açık alanlara sıkça uygulanan işlem lokal anestezi altında yapılır.
 • İlk gün ekim yapılacak alan iki bölgeye ayrılır. Donör bölgeden alınan saçlar hedef alanın ilk yarısına yerleştirilir.
 • Hedef ekim alanının kalan yarısına aynı gün kanal açma işlemi uygulanır.
 • İkinci gün kanal açılmış olan alandan alınan saçlar hedef alana yerleştirilir. Ekim işlemleri arasında aylarca beklenmesine gerek kalmaz.

Saç Lazeri

Lazer teknolojisi kullanılan bu işlemde, saç derisi altındaki kan dolaşımı artırılır. Mevcut kıl köklerinin canlanması ve güçlenmesi sağlanır. Saçsız bölgelerde saç çıkışını tetikleyen bir etki oluşturur.

Saç Ekimi Fiyatları

Saçlara uygulanan ekim işlemleri, kullanılacak metot ve cihazlara göre değişen fiyatlara gerçekleştirilir. Alanında uzman isimlerden olan Samet Ergen, sahip olduğu uygun saç ekimi fiyatları ile kalıcı çözümler elde edilmesini sağlar. Farklı teknikleri başarılı şekilde uygulayan Samet Ergen ile doğal görünümlü kalıcı saçlara sahip olabilirsiniz. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan bu işletme, saç ekiminde öne çıkan profesyonel markalardandır. Siz de sakal, bıyık ve saç ekimi işlemleriniz için Samet Ergen uzmanlığından destek alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı