The Steve Group Ceo’su Derya Türker, Kripto Para Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Ağırlamaya Devam Ediyor!

The Steve Group CEO’su Derya Türker, YouTube üzerinden yaptığı Steve TV sohbetlerinde kripto para dünyasının önemli isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Sohbetler kapsamında son konuğu VanEck Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs oldu.

The Steve Group Ceo’su Derya Türker, Kripto Para Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Ağırlamaya Devam Ediyor!
The Steve Group Ceo’su Derya Türker, Kripto Para Dünyasının Önde Gelen İsimlerini Ağırlamaya Devam Ediyor! Editor Berat
moyo
  • SteveTV Youtube kanalında, Derya Türker’in konuğu olan Gabor Gurbacs, 85 Milyar Dolarlık bir fonu yönetmesiyle dikkatleri üzerine çeken bir isim olarak, bu sohbette Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki görüşlerini aktardı.

 

  • Bitcoin'i yasal hale getirip ulusal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador'da bazı itirazlara rağmen, erken bir adaptasyonla %50 oranında bu uygulamayı içselleştirildi. 

Türkiye’de blockchain teknolojisinin gelişimine yaptığı katkı ile adından sıkça bahsettiren The Steve Group CEO’su Derya Türker’in sektör liderlerini YouTube Steve TV üzerinden ağırladığı programının yeni konuğu Garbor Gurbacs oldu. 

 

Gabor Gurbacs: “El Salvador’un ardından, Myanmar da Tether (USDt) para birimini benimseyerek ülke ekonomisi adına önemli bir adım attı. 

Söyleşi sırasında kripto para dünyasının güncel durumuna değinen Gurbacs’ın yorumuna göre; stabil coinler ve Bitcoin ekonomiyi koruyabilecek yeni modeller öneriyor. Bu alanda yatırımı erken yapan ülkeler kazançlı çıkacak. Sıcak gelişmeleri yakından takip eden Gurbacs, aynı zamanda önümüzdeki 5 yıl içerisinde bir G20 ülkesi ya da kalabalık nüfuslu bir ülkede dijital para birimine geçiş görüleceğini öngördüğünü de sözlerine ekledi.

SteveTV Youtube kanalında gerçekleşen dijital sohbette, Bitcoin'i yasal hale getirip ulusal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador'da bazı itirazlara rağmen, erken bir adaptasyonla %50 oranında bu uygulamanın içselleştirildiğine de değinildi. Ülkede Bitcoin ile bono tedarik edilmesinin pek çok yatırımcının dikkatini çekeceği belirtilirken, kripto para dünyası için önemli bir izlenme dönemi yaşandığı kaydedildi. Gurbacs, Bitcoin’in dalgalı seyrinin gerçek hayattaki alışverişlerde stabil tutulamamasının ülke para birimindeki dalgalanmadan daha önemli olmadığına dikkat çekerek, Myanmar’ın para birimini Tether (USDt) olarak değiştirmesiyle ilgili olarak, ülkelerin ekonomik sıkıntıları için tünelin ucundaki bir ışık benzetmesi yaptı.

Stabil coinlerin ve Bitcoin’in ekonomiyi koruyabilecek yeni modeller önerdiğine işaret eden Gurbacs, “Devletler teknolojilerini üst seviyede tutmak istiyorlar, ancak medyadaki endişe yoğun.” şeklinde konuştu.  Birçok ülkenin kendi dijital parası için taslak hazırladığını belirtirken, bazı devletlerin tamamen Bitcoin’e geçmeden önce doların dijital hali olan Tether (USDt)’ye geçebileceğini vurguladı.

Genç dünya nüfusu dijital cüzdanı tercih ediyor.

Önümüzdeki 5 yıl içinde, 10 büyük merkez bankasından 5’inin dijital bir para birimi çıkaracaklarını duyuracaklarını belirten Gurbacks, “Tether gibi mevcut varlıkları tercih edebilirler; 75 milyarlık hızla büyüyen varlık tabanınız ve varlığınıza kolayca erişmenizi sağlayan birden fazla blok zinciri ve borsaya entegrasyonunuz olduğunda, kriz anında büyük bir önem taşıyan ölçek avantajı ekonomisine de sahip oluyorsunuz“ şeklinde konuştu. Tether türevlerinin artmasını beklediğini ifade eden Gurbacs, yeni kuşak yatırımcının finansal ve ödeme sistemleri açısından geleneksel yöntemleri terk edeceğine dikkat çekti. Nüfusun önemli bir kısmının genç olduğunun belirtildiği söyleşide, bugün işlemlerin %30unun kredi kartı, %15’inin banka kartı ve buna karşın %50’sinin çevrim içi cüzdanla yapıldığına dikkat çekildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı