Yavru Köpek Ve Kedi Mamaları Güvenli Alışveriş Sitesi Kurye Mama da

Yavru hayvanlar, özellikle yaşamlarının ilk birkaç ayında yetişkin hayvanlara göre daha özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Yavru kedi ve köpekler bu aylarda tüm yiyecekleri kolayca sindiremezler.

Yavru Köpek Ve Kedi Mamaları Güvenli Alışveriş Sitesi Kurye Mama da
Yavru Köpek Ve Kedi Mamaları Güvenli Alışveriş Sitesi Kurye Mama da Haber Metraj
moyo

Yavru hayvanlar, özellikle yaşamlarının ilk birkaç ayında yetişkin hayvanlara göre daha özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Yavru kedi ve köpekler bu aylarda tüm yiyecekleri kolayca sindiremezler. Annesiz veya anne sütüyle beslenmeyen yavrularda bu süreç çok daha önemlidir. Yanlışlıkla aldıkları besinler onlara zarar verebilir. Bu sebeple, ilk birkaç ay onlar için doğru yiyeceklerle uygun şekilde beslenmeleri gerekir.

Beslenme, yavruların ilk beslenme aşamasında ihtiyaç duydukları mineralleri almalarına yardımcı olur. Kedi ve köpeklerde egzersiz eksikliği birçok sağlık sorununa neden olabilir. Başka bir deyişle, evcil hayvanınız ne kadar aktifse, evcil hayvanınız da o kadar sağlıklı olacaktır. Onlara doğru besinleri vererek evcil hayvanlarınızı  aktif tutabilir, böylece eklemlerinin sağlığını koruyabilirsiniz. Kemik oluşumunu sürdürmek için kalsiyum, fosfor, magnezyum ve D vitamini uygun miktarlarda alınmalıdır.

Kedi ve köpek maması kaliteli ve sağlıklı olması, onların sadece fiziksel gelişimlerine katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sosyal farkındalıklarını da artırabilir. Doğurdukları yavrular da daha sağlıklı doğarlar. Ayrıca bit ve pire gibi istenmeyen durumlara karşı da koruma sağlar. Bunun için onlara yatırım yaparak sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmanız gerekir.

Yavru Köpek Mama Önemi

 

Köpeklerde ileride oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek ve sağlıklı büyümek için mama seçimleri oldukça önemlidir.  Köpek maması seçerken mama içeriğinin çoğunun et içerdiğinden de emin olmalısınız.  Köpek maması çok fazla vitamin ve mineral içermelidir.

Katkı maddeleri, hayvansal gıdalar (kümes hayvanları ve yan ürünleri, kanatlı et gibi bileşenler), soya fasulyesi ve tahıl ürünleri içermemelidir. Piyasada herhangi bir köpeğin diyetine uygun köpek mamaları bulunmaktadır.  Yavru köpeklerin mama tercihleri, büyük ve küçük ırklar arasında farklılık gösterir. Küçük köpek yavruları için özel olarak formüle edilmiş Nd yavru köpek maması kullanmalıdır.

Yavru Kedi Mama Önemi

 

Yavru kedilerin yaşamlarının ilk 2 ayı ve katı gıdalara başlamadan önce anne sütü ile beslenmeleri çok önemlidir ancak, bundan sonra beslenmeleri gelişimlerini doğrudan etkileyecektir. Beslenme sürecinde ilk birkaç ay çok önemli olsa da anne sütü içemeyen kedilerin sayısı oldukça çoktur. Herhangi bir nedenle annesini kaybetmiş kedileri beslemek için ilk 2 ay kedi süt verebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte kediler 4 aylık dönemini tamamlanana kadar hafif beslenmelidir.

İlk iki aydaki dönemde Nd yavru kedi maması için çene ve diş yapısına uygun hale gelecektir. Bu işlem sırasında kuru mama kullanılması önerilmez. Kedi maması seçimi, gelişlim açısında doğrudan etkilemesi önem bulunur. Bu ilk dört ay, bir kedinin sağlıklı büyümesi için çok önemlidir. Yeterli vitamin ve protein almanın kemik ve kas gelişimi üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır.

Kedi Ve Köpek Aynı Mamadan Yiyebilir Mi?

 

Köpek maması beta karotenden oluşur. Bu, köpek organizmaları tarafından A vitaminine dönüştürülebilen bir bileşiktir. Kedilerin böyle bir durumu yoktur.  Köpek maması yağ ve protein bakımından düşük ve vitamin bakımından zengindir. Bunun nedeni, köpeklerin aşırı kilolu olma eğiliminde olmasıdır.

Bununla beraber, kedilerin yüksek protein ve yüksek yağa ihtiyacı bulunmaktadır. Kediye, köpek mamasıyla beslemek hayvanlarda yetersiz beslenmeye ve ciddi hastalıklara yol açabilir. Tabii ki, bu sadece kedi düzenli olarak köpek maması yerse olur. 

Ancak bu durumda mümkünse kedi sosisleri ve ton balığı verilmesi tavsiye edilmektedir. Kedi maması yoksa bile ve kedinin aç kalmaması için nadiren de olsa, köpek mamasıyla besleyebilirsiniz. Kaliteli ve sağlıklı mamaları Kurye Mama sitesinden satın alabilirsiniz.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı