Study UK çevrimiçi fuarı, 28 Birleşik Krallık üniversitesiyle birebir görüşme ve danışmanlık imkanı sağlıyor

British Council tarafından düzenlenen ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı, bu yıl 8-12 Şubat tarihlerinde Birleşik Krallık’tan 28 seçkin üniversiteyi ağırlıyor.

Study UK çevrimiçi fuarı, 28 Birleşik Krallık üniversitesiyle birebir görüşme ve danışmanlık imkanı sağlıyor
Study UK çevrimiçi fuarı, 28 Birleşik Krallık üniversitesiyle birebir görüşme ve danışmanlık imkanı sağlıyor Basın Bülteni
moyo

Birleşik Krallık’ta lisans, yüksek lisans, lisanüstü veya sertifika programlarında eğitim almayı planlayanlar için tasarlanan etkinlikte öğrenciler, üniversite temsilcileriyle birebir danışmanlık hizmeti alabilir, canlı sohbet edebilir veya mesajlaşabilir ve Birleşik Krallık’ta eğitim hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için online seminerlere katılabilirler. 

 

Öğrenciler bu çevrimiçi fuarda aynı zamanda, eğitimleri için yeni burs ve finansman olanaklarını keşfedebilecek, Birleşik Krallık’taki eğitimlerinin ardından kariyer olanakları ve istihdam fırsatları hakkında bilgi edinebilecekler. Katılımın ücretsiz olduğu fuar, Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, İsrail, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan'dan öğrencilere açık.

 

Birleşik Krallık üniversite temsilcileriyle birebir danışmanlık seansları

 

8-12 Şubat tarihleri arasında, 5 gün boyunca devam edecek olan ‘Study UK: Birleşik Krallık Üniversiteleri ile Çevrimiçi Tanışma’ fuarı öğrencilere, 28 Birleşik Krallık üniversitesinin temsilcisiyle doğrudan iletişim kurma imkanı sunacak. Öğrenciler üniversite temsilcileriyle birebir danışmanlık seanslarına katılabilecek, canlı sohbet veya direk mesajlaşma imkanı ile Birleşik Krallık’ta eğitimle ilgili tüm sorularını sorabilecekler. Öğrenciler için vize süreçleri, burs ve finansman olanakları, Birleşik Krallık’ta eğitim için İngilizce dil gereksinimleri,  kariyer fırsatları ve daha fazlasına dair tüm bilgiler, üniversite temsilcileri ve British Council uzmanları tarafından cevaplandırılacak. 

 

Her gün farklı konuları kapsayan online seminerler

 

Etkinlikte, öğrencilerin Birleşik Krallık’taki eğitimini ve yaşamını destekleyecek birçok farklı konuda online seminer yer alacak. Birleşik Krallık’ta yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin kaçırmaması gereken 8 Şubat’taki ‘Birleşik Krallık’ta Yüksek Lisans Eğitimi’ seminerde, öğrencilerin başvurularında neye dikkat etmesi ve nelerden kaçınmaları gerektiğine dair önemli ipuçları paylaşılacak. Öne çıkan bir başvuru nasıl olmalı, görüşmeler için nasıl hazırlanmalı, referanslar konusunda neye dikkat edilmeli gibi soruların cevaplandırılacağı oturumda, öğrencilerin başarılı bir başvuru yapabilmeleri için gerekli tüm konular ele alınacak. Birleşik Krallık’ta tasarım eğitimine başvurmayı planlayan öğrenciler için tasarlanan 9 Şubat’taki ‘Sanat ve Tasarım Programları için Başarılı bir Yaratıcı Portfolya Nasıl Hazırlanır?’ semineri, öğrencilerin portfolyo hazırlığında nelere dikkat etmeleri ve nasıl sunmaları gerektiğinin yanı sıra okulların portfolyoları değerlendirirken nelere dikkat ettiğini paylaşacak. Dünya çapında hukuk alanında başarılı eğitimleriyle tanınan Birleşik Krallık üniversitelerinin, öğrencilere eğitimleri sonrasında sunabileceği olağanüstü kariyer seçenekleri hakkında bilgi vermek için hazırlanan ‘Birleşik Krallık’ta Hukuk ve Siyaset Eğitimi’ semineri ise 11 Şubat’ta kaçırılmayacak seminerler arasında yer alıyor. Aynı zamanda, Ekim 2021’de gerçekleştirilen etkinlikten tüm online seminerler de platform üzerinden öğrencilerim erişimine açık olacak.

 

Fuara kayıt yaptıran öğrencilere, 79 Euro değerindeki özel hazırlık materyali IELTS Coach paketi ücretsiz!

 

Bu yıl, çevrimiçi fuara kayıt yaptıranlar ayrıca 79 Euro değerindeki ve normal paketten daha yüksek kredili özel hazırlık materyali IELTS Coach Express paketine ücretsiz sahip olabilecekler. Bu ücretsiz ve özel fırsattan faydalanmak için katılımcıların, 1 Ocak-28 Şubat tarihleri arasındaki herhangi bir IELTS testini, British Council’dan satın almaları yeterli... 

 

Üniversiteye kabul aşamasında aranan İngilizce yeterlilik testi IELTS hakkında bilinmesi gerekenler, yüksek puan almayı kolaylaştıracak ipuçları ve sınava girenlerin British Council'dan sağlanan kaynaklarla kendilerini nasıl hazırlayabileceklerine dair bilgiler de IELTS test uzmanları tarafından öğrencilerle paylaşılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor