LG, Yükseltilebilir Cihazlar Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor

LG’nin bir üst modele yükseltilebilen ürünleri, cihazların kullanım ömrünü uzatıyor, yeni kullanım alanları sunarken kullanıcıların trendleri takip etmesine imkan tanıyor.

LG, Yükseltilebilir Cihazlar Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor
LG, Yükseltilebilir Cihazlar Sektöre Yeni Bir Soluk Getiriyor Editor Berat
moyo

 

LG Electronics (LG), müşterilerin benzersiz ve değişen yaşam tarzlarına uyum sağlayan bir yükseltme seçeneğiyle ürün kullanımı paradigmasını değiştirmeye hazırlanıyor. “Sizin İçin Gelişen Cihazlar” konsepti altında sunlan LG yükseltilebilir cihazlar, sahiplerinin kullanım alışkanlıklarına dayalı olarak geliştirilen yeni özelliklerle kendini yeni sunulan modele yükseltebiliyor, böylece sürdürülebilir teknolojiye yeni bir boyut kazandırıyor.

 

LG, “yükseltilebilirlik” kavramını yeni yazılım, yeni donanım veya her ikisi aracılığıyla mevcut bir cihaza yeni bir işlev veya kolaylık ekleme yeteneği olarak tanımlıyor. Örneğin; bu serideki LG PuriCare sahipleri, evlerinde bir evcil hayvana yer açmak istediklerinde, cihazlarına evcil hayvan tüyünü havadan etkili bir şekilde filtreleyen Pet Care Filter1 takarak yükseltme yapabilir, hava temizleyicilerinin performanslarını iyileştirebilirler. Ya da yükseltilebilir LG kurutucular, daha sonra LG ThinQ uygulamasındaki Yükseltme Merkezi'nden indirilebilen yeni aksesuarlar ve yazılımlarla farklı iklimlere ve kumaşlara dayanacak şekilde geliştirilebilir.

 

“Yükseltilebilirlik” kavramına tüketiciler açısından bakıldığında ise, bu tanım; bir LG cihazının, ürünün kullanım ömrü boyunca değişen trendlere ve kullanım kalıplarına ayak uydurmasını sağlayarak, kullanışlılığını artırması anlamına geliyor. LG bu yıl toplamda 20 yükseltilebilir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor2. Bu serideki modellerin hangilerinin Türkiye’de satışı olacağı ise merakla bekleniyor.

 

LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Şirketi Başkanı Lyu Jae-cheol “Yükseltilebilirlik, pahalı cihazların planlı eskime göz önünde bulundurularak tasarlandığı fikrine meydan okuyor. Tüketicilerin, ürünü eve ilk getirdiklerinde değil, LG cihazının tüm kullanım ömrü boyunca yeni bir çamaşır makinesi veya buzdolabı alma hissini yaşamalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı