EURO 2016 öncesi Fransa'da yeni grev dalgası!

Fransa'da Hükümet tarafından yapılan istihdam yasasındaki değişiklere tepkiler büyüyor. İşçiler bu seferde ulaşım sektöründe greve başladı.

EURO 2016 öncesi Fransa'da yeni grev dalgası!
EURO 2016 öncesi Fransa'da yeni grev dalgası!

Fransa'da Hükümet tarafından yapılan istihdam yasasındaki değişiklere tepkiler büyüyor.  Başlatılan grevler bu seferde ulaşım sektörüne sıçradı. Air France pilotları uzun süreli grevlere katılma kararı aldı.  360 sendikanın katıldığı eylemlerin, Euro 2016 öncesi tren seferleri, Paris Metrosu, uçak seferlerini de etkilemesi bekleniyor.

EURO 2016'ya kadar hükümetin geri adım atması bekleniyor

Grevdeki işçiler ülkede 10 Haziran'da başlayıp, bir ay sürecek Euro 2016 futbol şampiyonasına kısa bir süre kala başlatılan grevlerin hükümetin üzerindeki tasarıyı geri çekmesini arttırmasını umuyor.

Devlet demiryolu şirketi SNCF çalışanları yarın akşamdan itibaren greve gideceklerini açıklarken, Air France pilotları da yaptıkları oylamada prensip olarak uzun süreli, ucu açık grevlere katılma kararı aldı.

Paris Metrosu çalışanları Perşembe günü greve başlayacaklarını duyururken, hava trafik kontrolleri de Cuma gününden itibaren grev yapma tehdidinde bulundu.

Euro 2016 öncesi ülkedeki yakıt sıkıntısı da gündemde. Grevci işçiler ülkedeki sekiz rafineriye barikatlar kurup, üretimi yavaşlattı. Ayrıca Marsilya ve La Havre limanlarındaki grevler petrol ithalatını büyük ölçüde sekteye uğrattı.

Kaynak:Birgün

fransa grev ulaşım euro 2016
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage