Bazen arkadaşlarınız dışarı çıkmak ister ama siz antremanınız olduğu için çıkamazsınız

Bazen arkadaşlarınız dışarı çıkmak ister ama siz antremanınız olduğu için çıkamazsınız
Bazen arkadaşlarınız dışarı çıkmak ister ama siz antremanınız olduğu için çıkamazsınız Haber Metraj
moyo

İlerlemek için gereken zihinsel zorluklar, alışkanlıklar ve irade bu aşamada ortaya çıkar. Bu zorlu bir süreçtir. Küçükken bütün arkadaşlarım futbolcu olmak istediğimi bilirdi. Onlar sola gittikleri sürece ben sağa gidiyorum, bu yüzden bu kadar ileri gittim.

Futbolcular kendilerini nasıl geliştirebilir? Antrenmanda mı, evdeyken mi yoksa başka birinin oynamasını izlerken mi? Kendini nasıl oynadığını yargılayarak mı? Yönteminiz nedir?

Her şeyle büyüyebilirsin. Antrenman sırasında çok fazla futbol maçı izledim. Gerçekten gelişmek için oynadığınız oyunları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Hatalarınızdan ders çıkarır ve daha iyisini yapmak için çabalarsınız. Tabii bunun da ötesinde takım arkadaşlarınızı ve daha tecrübeli oyuncuları dinlemek size genç bir oyuncu olarak avantaj sağlayacaktır. Bunlar bir araya geldikçe büyüyeceksiniz. Öğrenmeye istekliysen, kabul etmeye istekliysen, o zaman zihinsel olarak güçlenecek ve sahabet olmak istediğin kişi olacaksın.

Sizden Türk futbolunu İngiltere veya Hollanda ile karşılaştırmanızı istesem ne derdiniz?

Başta benim için en iyisi İngiltere idi, aslında Premier Lig... 15 sene oradaydım. Buraya geldiğimde insanlar bana Türkiye liginin iyi olmadığını söylediğinde, buradaki 1 yılımın sonunda yalan söylediler sanırım. Buradaki takımın kalitesinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Hepimiz futbol oynamak istiyoruz ve bazı takımlar çok ama çok iyi oynuyor. Bazılarının Türkiye Süper Ligi'nin çok iyi bir lig olduğu için iyi bir lig olmadığını söylemelerine şaşırdım. Buraya geldiğimde ligi çok beğendim. Lig fena değil. Akışa ayak uydurduğumda uyum sağlamam gerekiyor. O kadar uzun zamandır Premier Lig'deyim ki geldiğim yeni ülkeye, yeni takımıma, yeni bir lige alışmam biraz zaman aldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor