Sony Vlog Çekimlerinde Öne Çıkan Yeni Shotgun Mikrofon ECM-G1'i Piyasaya Sürüyor

Sony, yüksek kaliteli ses yakalama özelliğiyle video kayıt standardını geliştiren yeni küçük ve hafif ECM-G1 mikrofonunu kullanıcıların beğenisine sunuyor. Ortam sesi bastırma ve net ön ses toplama özelliği ile kullanıcılara, mükemmel ses kalitesiyle içerik çekebilme imkanı sunuyor.

Sony Vlog Çekimlerinde Öne Çıkan Yeni Shotgun Mikrofon ECM-G1'i Piyasaya Sürüyor
Sony Vlog Çekimlerinde Öne Çıkan Yeni Shotgun Mikrofon ECM-G1'i Piyasaya Sürüyor Haber Metraj
moyo

Yüksek kaliteli sesle video kayıt standardını geliştirin

 

Video içeriklerinin kalitesinde, net ve yüksek kaliteli ses önemli rol oynuyor. ECM-G1, geniş çaplı (yaklaşık 14,6 mm) mikrofon kapsülü, gürültüyü bastırırken net ses toplayabilmesi ve video prodüksiyon kalitesini büyük ölçüde artırmasıyla öne çıkıyor.

 

ECM-G1, içerisinde yer alan rüzgar perdesi ile çekim esnasında oluşabilecek rüzgar seslerini minimalize ediyor. Ayrıca titreşim önleyici sönümleyicileri sayesinde frekans titreşim gürültüsünü bastırıyor. Sesleri net ve kaliteli şekilde yakalayan ECM-G1, çoklu Arayüz (MI) yuvasına sahip bir Sony kameraya bağlandığında, kablosuz tasarım, kablo ile iletilen titreşim gürültüsünü dahi ortadan kaldırıyor. Tüm bu özellikleriyle özellikle vlog çekimleri için kusursuz bir ekipman olarak öne çıkıyor.

 

Ortam sesi bastırma ve net önden ses toplama

 

Süper kardioid[i] ve ortam sesi bastırma özellikleri sayesinde kamera önünden toplanan net ses, sadece istenen seslerin yakalanmasını sağlıyor. İç mekan çekimlerinde dahi duvarlardan gelen ekoyu ve ses yankısını azaltmasıyla net konuşma sesinin alınmasını sağlıyor.

 

Her yerde, her zaman yüksek kaliteli sesin keyfini çıkarın

 

MI Yuvası desteği, pilsiz ve kablosuz çekimde daha fazla esneklik sağlıyor. Mikrofon için gereken güç doğrudan kamera üzerinden sağlanıyor. Böylelikle yatay olarak açılan değişken açılı LCD monitörlerde dahi gücün kesilmesi ya da kabloların engellemesi gibi bir durumun önüne geçiliyor.

 

ECM-G1 yalnızca 34 gramlık ultra hafifliği ve kompaktlığıyla öne çıkıyor (G x Y x D: 28,0 mm x 50,8 mm x 48,5 mm). Bu sayede her zaman ve her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Kayıt kablosuyla[ii] birlikte verilmesi ve mikrofon jakı’nın[iii] kameralar ve akıllı telefonlar gibi çok çeşitli cihazla[iv] uyumlu[v] olmasıyla kullanıcılara, çeşitli çekim gereksinimleri için en üst düzeyde esneklik sağlıyor.

 

 

Ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

Yeni mikrofonun ürün videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Sony, Sıfıra Giden Yol adlı girişimiyle çevresel ayak izini sıfıra indirgemeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda 1,4 milyondan fazla ürünün[vi] ambalajındaki plastik kağıtla değiştirildi.

 

En yeni kameralar ve diğer Sony ürünleriyle çekilmiş çeşitli özel hikayeler, videolar ve heyecan verici yeni içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. Sony'nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 dilde mevcuttur ve her ülkedeki ürün haberlerini, yarışmaları ve Sony etkinliklerinin güncel listesini ayrıntılı olarak sunar.

 

 

###

 

Detaylı bilgi için: 

GoodWorks İletişim Danışmanlığı

Tuğçe Oral / [email protected] / 0532 413 12 24

Nilay Aydoğan / [email protected] / 0536 229 16 08

Adnan Adil / [email protected] / 0507 000 70 31

 

###

 

Sony Kurumsal Hakkında

Sony Kurumsal, Sony Group’taki Elektronik Ürünler ve Çözümler (EP&S)’den sorumludur. Sony, “Teknolojinin ve yeni mücadelelerin peşinden koşarak dünyanın dört bir yanındaki insanlara ve topluma Kando ve Anshin sunmaya devam etme” vizyonuyla; ev eğlencesi ve ses, görüntüleme ve mobil iletişim alanlarında ürünler ve hizmetler üretmeye devam edecek. Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.sony.net/

 

 

Notlar:


[i] Bu yönlülük, yalnızca bir mikrofon kapsülü ile elde edilebilir, bu da küçük fiziksel boyut ile sonuçlanırken, istenen ön alandan gelen sesin genel bir tek yönlü mikrofondan daha etkili bir şekilde vurgulanmasına izin verir. Ses toplama alanının ön tarafı süper yönlü mikrofonlarınkinden daha geniştir, ancak süper kardioid mikrofonlar genellikle daha kompakttır.

[ii] 3.5 mm TRS – TRS cable

[iii] 3.5 mm TRS

ⅳ Ticari olarak satılan bir dönüştürme adaptörü gerekli olabilir. Cihaz uyumluluğu ile ilgili olarak lütfen ilgili cihaz üreticilerinin teknik özelliklerine bakın.

ⅴ Tüm ürünlerle uyumluluğu garanti etmiyoruz.

 

[vi] Nisan 2021'den Mart 2022'ye kadar satış miktarı

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor