UZUN MOTOSİKLET YOLCULUKLARI İÇİN BAKIM ZAMANI

Yaz ayları ile birlikte uzun motosiklet sürüşleri ve keyif veren yolculukların zamanı geldi. İki teker kullanıcılarına en kaliteli ürünleri sunan Motul, motosiklet, sürücü ve ekipman bakımı için geliştirdiği Mc Care serisi ile bu yolculukların vazgeçilmezi olmuş durumda. Motul uzmanları, 27 adet kapsamlı üründen oluşan ‘Motul Mc Care’ serisini motosiklet, sürücü ve ekipman bakımı için özel olarak geliştirdi. Sadece estetik açıdan motosikletlerin iyi görünmesi için değil aynı zamanda güvenlik unsurları için de Mc Care serisinde bir çok ürün bulunuyor. Motul, temizlik ürünleri serisi, zincirlerden hava filtrelerine ve mekanik parçalara kadar bakım yapıyor ve motosikletinizin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

UZUN MOTOSİKLET YOLCULUKLARI İÇİN BAKIM ZAMANI
UZUN MOTOSİKLET YOLCULUKLARI İÇİN BAKIM ZAMANI Haber Metraj
moyo

Motosiklet Bakımında İzlenmesi Gereken Yollar

Uzun bir yolculuğa çıkmadan önce motosikletlerin periyodik bakımlarının yapıldığından ve mevsime göre motosiklet üreticisinin tavsiyesine uygun doğru madeni yağ kullandığından emin olunmalı. Frenler gibi hayati öneme sahip parçaların bakımı yolculuk öncesi mutlaka yapılmalı. Fren balataları ve kaliperlerin Motul P2 Brake Clean ürünü ile düzenli olarak temizlenmesi gerekir. En az 300 kilometrede bir olmak kaydıyla motosikletlerin zincirlerinin temizlenmesi tavsiye edilir. Bunun için Motul Mc Care ürünlerinden C serisi bu konuda doğru çözüm üretmek konusunda uzmandır. Ayrıca dış bakım için Mc Care E serisi ürünlerini, ekipman bakımı için M serisi ürünlerini, mekanik parça bakımı için P serisi ürünlerini, yağ filtresi bakımı için A serisi ürünlerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Mc Care, Motosikletinizin Tüm İhtiyaçlarını Karşılar

Güvenlik kadar estetiğe önem veren kullanıcılar için Mc Care serisinde temizlik ve parlaklık sağlayan ürünler yer alıyor. Motosikletlerin metal aksamlarını Motul E1 Wash&Wax uygulamasına emanet edebilirsiniz. Son olarak; tüm metal yüzeylere ince bir film tabakası oluşturacak şekilde Motul P4 E.Z. Lube ürünü püskürtülmelidir. Bu ürün metal yüzeyleri tüm hava koşullarından korur.

Kask içi ve dışının temizliğinin yanı sıra, deri kıyafetlerinizin bakımı için de Motul Mc Care serisi ürünleri tercih edebilirsiniz. Ekipmanların temizliği, sürüş rahatlığınızı artırarak güvenli yolculuğunuza fayda sağlar. Kötü koku ve bakterilerden arınmış bir kask keyifli bir yolculuğun olmazsa olmazıdır. 

Hava filtresinin düzenli bakımının gerçekleştirilmesi, filtrenin verimliliğini artırır ve motorun ömrünü uzatır. Motul, tüm köpük hava filtrelerinin temizlenmesi, yağlanması ve korunması için özel olarak formüle edilmiş A serisi üç adet ürünün kullanılmasını önermektedir. 

Uzun yolculuklarda istenmeyen patlamış lastik sorununu gidermek için motosiklet çantanızda mutlaka P3 Tyre Repair ürününü bulundurmayı ihmal etmeyin. 

Motosikletinizin Ömrünü Mc Care İle Uzatın

Doğru bakım uygulamaları motorun ömrü ve sürücünün güvenliği için oldukça önemli olup iki teker sahiplerinin bu konuya özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Uzun yolculuklarda zor durumda kalmamak ve sıkıntı yaşamamak için çantanıza gerekli Motul Mc Care ürünlerinin bulunduğundan emin olun. Mc Care ile ilgili daha fazla bilgiye www.motul.com.tr web sitesi ve Motul’ün sosyal medya kanallarındaki videolardan ulaşabilirsiniz.  

MOTUL HAKKINDA

Motul, 160’tan fazla ülkede faaliyet gösteren, madeni yağ alanında uzman, Fransa merkezli bir üreticidir. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta, marine yağları ve MotulTech birimi aracılığı ile endüstriyel yağların formülasyonu, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır. Bunun yanı sıra tesislerdeki verimliliğin artırılmasını sağlayan yağlama ve sıvılarını kapsayan birimi Motul PowerGen ile faaliyet göstermektedir.165 yıldan uzun süredir ürünlerinin kalitesi, yenilikçiliği ve motor sporlarındaki etkinliği ile tanınan Motul, ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak da bilinmektedir. 1971 yılında Motul, havacılık endüstrisinden kaynaklanan ester teknolojisini kullanarak otomobil motorları için - 300V olarak ünlenen - %100 sentetik yağ formülasyonunu ilk kez üreten yağ üreticisi olmuştur. Yıllar içinde Motul, yarış dünyasındaki birçok takım ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak geniş tecrübe kazanmış ve onun bu bağlılığı, motor sporlarının teknolojik gelişimine katkıda bulunmuştur.

Motul bugün birçok uluslararası yarış takımı için resmi bir tedarikçi olarak yatırım yapmaya devam etmektedir: Le Mans 24 Saat Yarışı (otomobil ve motosiklet), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Super GT, Dakar, MotoGP,   World Superbike, World MX, Endurance World Championship, Supercross, IOM TT, Rallycross, F1 Boat yarışı bunlardan sadece bazılarıdır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor