Hisar Okulları Lise Tanıtım Günü 02 Temmuz’da

1996 yılında Hisar Eğitim Vakfı tarafından kurulan Hisar Okulları’nın lise tanıtım toplantısı 02 Temmuz Cumartesi günü saat 13:00’de okul kampüsünde yüz yüze gerçekleşecek. Aynı zamanda Zoom Webinar üzerinden canlı olarak da yayınlanacak toplantıda akademik kadro tarafından; lise seviyesindeki aday öğrencilere ve velilerine kapsamlı bilgi aktarılacak ve soru – cevap oturumu ile velilerin soruları yanıtlanacak. Toplantının öncesinde ve sonrasında ise kampüs turu gerçekleştirilecek. Araştırmacı, sorgulayan, çözüm üreten, değişime açık, özgüvenli ve kendini ifade edebilme yeteneği yüksek gençler yetiştirmeyi hedefleyen Hisar Okulları mezunlarını vermeye devam ediyor. Okulun sunduğu Türkçe ve İngilizce nitelikli eğitim programı, mezunların Türkiye’nin ve dünyanın en seçkin üniversitelerinde öğrenim hayatlarını sürdürmesini ve sonrasında iş dünyasında yenilikçi ve tercih edilen bireyler olmasını sağlıyor.

Hisar Okulları Lise Tanıtım Günü 02 Temmuz’da
Hisar Okulları Lise Tanıtım Günü 02 Temmuz’da Haber Metraj
moyo

Hisar Okulları’na bakış:

2021/2022 akademik yılında 1515 öğrencisi bulunan okulda, 238 kişilik akademik kadro ile her 6 öğrenciye 1 öğretmen düşüyor.
Öğretmenlerin yüzde 54’ünün çift dili, yüzde 51’inin yüksek lisans ve daha üstü derecesi var.
Okul öncesi 4-6 yaş grubunda her sınıfta 3 öğretmen ve 18 öğrenci bulunuyor.
İlkokul, ortaokul ve lisede sınıflar 20-22 kişiden oluşuyor.
Mezunlarıyla eğitim ve iş dünyasında uluslararası başarı yolculuğuna devam ediyor
Okulun modern kampüsü 32.000 metrekare kapalı ve 11.500 metrekare açık alanda yer alıyor
550 kişilik seyirci kapasitesi ile Atatürk Salonu performans sahnesi, 300 kişilik seyirci kapasitesi ile Feyyaz Berker Salonu ve sergi salonu sayesinde okul pek çok nitelikli kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.
40.000'den fazla yayınla iki okul kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarları, iki "idealab", FabLab atölyesi, multimedya laboratuvarı, fen laboratuvarları, mekatronik atölyesi, Eureka Araştırma Laboratuvarı, İnovasyon Merkezi, Yazma Becerileri Merkezi, tüm sınıflarda etkileşimli akıllı TV kullanımı, okulun tamamında kablosuz internet bağlantısı, müzik stüdyoları, ses kayıt stüdyosu, kişisel enstrüman pratik odaları ve hobi odaları ile öğrencilerin eğitimine olduğu kadar kişisel gelişimine de hizmet ediyor. 
720 kişilik seyirci kapasitesi ile kapalı basketbol, voleybol, hentbol sahası; Squash kortu, masa tenisi odası, Uzakdoğu sporları odası, fitness merkezi, futbol, voleybol, teniz ve hentbola uygun 515 metrekare kapalı spor çadırı, jimnastik, bale ve dans stüdyolarını kapsayan altyapısı ve uzman kadroları ile okul hem öğrencilerine hem de bölge sakinlerine geniş spor olanakları sağlıyor.
 

Hisar Okulları 

https://www.hisarschool.k12.tr 

www.hisarkulturmerkezi.com 

 

Hisar Okulları’nın eğitim modeli bilim, mühendislik, sanat ve tasarım alanlarını kapsıyor

Hisar Okulları kurulduğu ilk günden bu yana, dünya ile rekabet edebilen öğrenciler yetiştirmek üzere; bilim, mühendislik, sanat, tasarım gibi farklı alanların ilişkilendirildiği bir eğitim modeli ve akademik program sunuyor. Okul; en küçük yaşlarından başlayarak, her düzeydeki öğrenciler için ilgi alanları doğrultusunda deney ve gözlem odaklı bilgi ve beceri edinme fırsatları yaratıyor. Bu becerilerle donanmış öğrenciler yaşam yolculuklarına, sorun belirleme, çözüm üretme ve bu çözümleri sebatla uygulamaya koyma tecrübesiyle başlıyorlar. 1085 mezunu ve 1515 öğrencisiyle Hisarlılar ülkemize, dünyaya ve insanlığa faydalı olmak için düşünüyor ve çalışıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor