Kripto Para Borsası Devi Kucoin, İstanbul’da Ekosistemle Buluştu

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, İstanbul’da 27 – 28 Temmuz 2022 tarihlerinde gerçekleşen Blockchain Economy İstanbul Summit’e katıldı.

Kripto Para Borsası Devi Kucoin, İstanbul’da Ekosistemle Buluştu
Kripto Para Borsası Devi Kucoin, İstanbul’da Ekosistemle Buluştu Haber Metraj
moyo

KuCoin’in de etkinliğin sponsorlar arasında yer aldığı zirve, kripto para topluluğunu pandemi sonrasında Avrupa ve Asya arasında bir araya getiren ilk buluşma oldu.

 

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan KuCoin, etkinliğin Diamond sponsorları arasında yer alırken; KuCoin Labs Başkanı Lou Yu’nun konuşmacı olarak da katıldığı zirvede, KuCoin tüm dikkatleri üzerine çekti. 

 

Global kripto para borsası KuCoin, 27-28 Temmuz tarihlerinde, Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen Blockchain Economy İstanbul Summit’e katılım sağladı. Borsa, dünya çapında dördüncü kez düzenlenen zirvenin elmas sponsorları arasında yer aldı. 

 

Zirvede; finansın geleceği, Bitcoin, Web 3, NFT ve Metaverse dünyası, De-Fi, kripto para birimlerinin düzenlenmesi, işletmelerde ve hükümetlerde Blockchain teknolojisinin uygulanması gibi pek çok konu ele alındı. Etkinliğe, dünyanın önde gelen kripto para borsalarının yanında; Tim Draper, Emre Aydın ve Engin Altan Düzyatan gibi tanınmış isimler de katıldı.

 

“Sektörün gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız”

 

Etkinlikte KuCoin Labs Başkanı Lou Yu, “Merkeziyetsiz Finansın Geleceği ve Web 3.0” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Fırsat eşitliği yaratmak istediklerini belirten Yu, “Birlikte dayanışma içerisinde hareket etmeliyiz. Çünkü sektör olarak genel bilgi dışında teknik bilgiye de ihtiyacımız oluyor. Hepimiz aynı bilgi kanallarına sahip değiliz ve bazı kaynaklara erişim sağlayamayabiliyoruz. Hepimiz aynı ölçüde şansa da sahip olamayabiliyoruz. Eşit olmadığımız durumlardaysa fırsatları kaçırabiliyoruz. Bu yüzden, sektörün gelişmesini istiyorsak yan yana durmalıyız. Biz KuCoin Labs olarak bunun için buradayız. Esasında yeni bir oluşumuz, 2021’in ikinci çeyreğinde kurulduk. Araştırma faaliyetleri, yatırım ve rapor gibi süreçler yönetiyoruz. Bu kapsamda kuluçka projelerini destekliyoruz. 2021 yılında 40 projeyi destekledik. Bunlar; NFT, Gaming, DeFi, DAO, Metaverse gibi konular üzerinde duran projelerdi. Öte yandan, 100 milyon dolarlık bir Metaverse fonumuz var. Burada da yine ilginç konuları değerlendiriyoruz.” dedi.

  

“Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor”

 

Piyasa olarak gelişmekte olan ülkelerde yeni girişimcilere ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Yu, “KuCoin Labs olarak sektörde özgürlük ve eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz. Sadece para kazanmak için değil dünyayı sürdürülebilir kılmak isteyen girişimlerle çalışmak istiyoruz. Kaynakların nasıl doğru kullanılabileceği konusunda destek olmak istiyoruz. Ayrıca, gelecek nesilleri de oldukça önemsiyor ve destekliyoruz. Üniversitelerle gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri kapsamında; araştırmalar ve projeler yapıyoruz, öğrenci kulüpleriyle etkinlik düzenliyoruz. Örneğin; Fransa’da, Paris Dauphine Üniversitesi’ndeki öğrencilerle çalışıyoruz ve onlarla toplantılar yapıyoruz. Çünkü gençler bizim gibi profesyonellerin kendilerine daha fazla bilgi ve deneyimin aktarılmasını bekliyor. Sektöre dair kısıtlı bilgiye sahip olan gençlerle ortaklıklar kurarak sektörün gelişimine destek sağlamayı hedefliyoruz. Tüm yaptığımız çalışmaların ardındaki motivasyonumuz herkes için eşit ve özgür bir sektör. Fırsatların eşit ve özgür olarak sunulması gerekiyor.” dedi.

 

“Bundan sonraki süreçte de ekosisteme destek vermeye devam edeceğiz”

 

Etkinliğe ilişkin görüşlerini aktaran KuCoin Labs Başkanı Lou Yu, “Blockchain Economy İstanbul Summit hem sektör hem de ekosistem için çok faydalı bir etkinlik oldu. Burada blockchain teknolojisinin neredeyse tüm paydaşları bir araya geldi. Sektörün sorunları ve geleceği konuşuldu. Bu açıdan katılımcılar geniş bir perspektif yakalamış oldu. Biz de güzel sonuçlar doğuracağına inandığımız bu etkinliğin sponsorları arasında yer almaktan mutluluk duyduk. Bundan sonraki süreçte de yine benzer faaliyetlerle ekosisteme destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

 

“Zirveler tüm paydaşlarının bir araya geldiği ve değer oluşturduğu bir ortam sunuyor”

 

KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas ise etkinliğe ilişkin görüşlerini şu şekilde ifade etti, “Blockchain teknolojisi her geçen gün hayatımızın farklı alanlarına nüfuz etmeye devam ediyor. Bu yüzden Blockchain Economy İstanbul Summit de sektör adına oldukça büyük önem taşıyordu. Çünkü böylesi etkinlikler ekosistemin tüm paydaşlarının bir araya geldiği, tanıştığı ve sorunları tartıştığı bir ortam yaratıyor. Biz de tabi ayrıca bu tarz faydalı etkinliklerin Türkiye’de yapılmasından ve KuCoin olarak sponsorlar arasında yer almaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

 

KuCoin Hakkında

Eylül 2017'de kurulan KuCoin, Seyşeller'deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700'den fazla dijital varlık sunar ve şu anda 207 ülkedeki 20 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, borç alma-verme hizmeti ve staking gibi ürün ve hizmetler sağlar.

 

2022'de KuCoin, B Serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Toplam yatırımları A Turu ile birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap'e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin'i 2021'deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022'de The Ascent, KuCoin'i meraklılar için En İyi Kripto Uygulaması seçti. Daha fazla bilgi için https://www.kucoin.com/tr adresini ziyaret edin.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor