Ediz Hun’un D&R’daki İmza Günü’ne Hayranları Akın Etti

Kültür, sanat ve eğlence dünyasının vazgeçilmez adresi D&R, Yeşilçam’ın dev isimlerinden Ediz Hun’u D&R Suadiye’de gerçekleşen imza gününde okurlarla buluşturdu. Düzenlenen buluşmada İnkılap Kitabevi’nden çıkan yeni kitabı ‘Film Gibi Geçti’yi tanıtan duayen sanatçı, 500’ü aşkın kitap imzaladı.

Ediz Hun’un D&R’daki İmza Günü’ne   Hayranları Akın Etti
Ediz Hun’un D&R’daki İmza Günü’ne   Hayranları Akın Etti Haber Metraj
moyo

Kültür, sanat ve eğlence dünyasının kapılarını aralayan D&R, Suadiye mağazasında Türk sinemasının unutulmaz yıldızı Ediz Hun için görkemli bir imza günü düzenledi. İnkılap Kitabevi’nden çıkan ve yazar Rıza Oylum’un kaleme aldığı, Ediz Hun’un yaşamını anlatan ‘Film Gibi Geçti’ kitabının tanıtıldığı etkinliğe ilgi büyüktü. 5 saat süren imza gününde okurları ile tek tek sohbet eden Hun, 500’ü aşkın kitabına imzasını attı. 

 

“Enteresan bir otobiyografik kitap”

 

D&R organizasyonuyla gerçekleşen davette, otobiyografi türünde yazılan kitabı ‘Film Gibi Geçti’yi tanıtan Ediz Hun şunları söyledi: “Doğumumdan bugüne kadar olan yolculuğumu, periyotlar halinde okuyucuya aktardık. Enteresan bir otobiyografik kitap diyebilirim. Çocukluk yıllarım ve 6 -7 Eylül olayları gibi birçok kayda değer anımı paylaştım. Oldukça emek verdiğimiz bir kitap oldu.”

 

Sinemaya ilk adımını attığı yıllardan günümüze dek 120’yi aşkın filmde başrol olarak yer alan Ediz Hun, dönemin popüler dergilerinden olan Ses’in 1963 yılında düzenlediği sinema yıldızı yarışmasında birinci seçilmesini ve kısa sürede büyük bir ün elde etmesini ‘Film Gibi Geçti’ kitabıyla sevenlerine ve Yeşilçam meraklılarına anlatıyor. Türk sinemasının yakışıklı jönlerinden Ediz Hun, öğretim görevlisi Rıza Oylum’un sorularıyla Yeşilçam’ın kamera arkasına da yıllar sonra ışık tutuyor.

 

‘Film Gibi Geçti’, usta oyuncu Ediz Hun’un Cihangir’de doğduğu evden Norveç’te geçirdiği öğrencilik yıllarına; ilk rol aldığı filmden milletvekili seçildiği güne kadar hayatının dönüm noktalarını okurlarına sunuyor. Ediz Hun, hayatına dair detayları içtenlikle anlatırken, 6-7 Eylül gibi dönemin kritik olaylarına da değiniyor. Yeşilçam’a genişçe yer ayrılan kitapta, içinde önemli filmlerden karelerin de bulunduğu bir fotoğraf albümüne yer veriliyor. Anılar ve resimlerle nostaljik bir okuma vadeden ‘Film Gibi Geçti’, okurlarının beğenisini kazanmayı bekliyor. 

 

Kitap hakkında

 

Siyah beyaz bir fotoğraf karesi gibi Yeşilçam; bir kenara atılmış, tozlu raflarda duran, ama her bakıldığında insanın ruhuna elemle karışık bir saadet yayan, ucu yanmış bir fotoğraf karesi. Fakir ama gururlu erkekleri, amansız hastalıklara yakalanan kadınları, imkânsız aşklarıyla o 24 fotoğraf karesinde her şey biraz daha masum sanki.

 

Türk sinema tarihinin en yakışıklı jönlerinden Ediz Hun o dönemin başkahramanlarından biri. Beyoğlu Emek’te, suare seanslarında, yaz günlerinde açık hava sinemalarında yıllarca konuk oldu hayatlara. Onu hep canlandırdığı karakterlerle beyaz perdeden izledik, ama işin bir de perde arkası vardı. Ediz Hun bu kez kurgu değil, gerçek bir hikâye anlattı. Cihangir’de başlayıp Norveç’e kadar uzanan içinde birbirinden güzel aşkları, üstün başarıları ve bir halkın hayranlığını saklayan bu hikâyede başrol yine onun.   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor