Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'tan Yargıtay başkanına davet

Cumurbaşkanı gezilerine katılan Yargıtay Başkanı İsmail Cirit'e HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan , "Bizde sizi miting ve toplantılarımıza bekliyoruz " çağrısı yapıldı.

Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'tan Yargıtay başkanına davet
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'tan Yargıtay başkanına davet
moyo

Cumurbaşkanı gezilerine katılan Yargıtay Başkanı İsmail Cirit'e HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan , "Bizde sizi miting ve toplantılarımıza bekliyoruz " çağrısı yapıldı. Yargıtay Başkanı Cirit'in, "Bizi davet ettiler, gittik" sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, "Bende sizi İzmir'deki toplantımıza davet ediyorum" derken, Demirtaş," Pazar günü İstanbul mitingimiz var, Yargıtay ve Danıştay başkanlarını davet ediyorum. Çay toplamaktan daha zevkli olacak” dedi.

"Çay toplamaktan daha zevkli"

"İstanbul mitingimize davet ediyorum sizi, çay toplamaktan daha zevkli olacaktır. Partisinin grup toplantısında, Erdoğan’ın programına katılıp, çay toplayan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i istifaya davet eden HDP Eş Başkanı Demirtaş, Erdoğan’a da, “Yargıtay Başkanı’nı mevsimlik işçi gibi çalıştırıyorsun” dedi.

"Bizimle de gelin"

Demirtaş, konuşmasında şunları söyledi: “Bizimle de gelin o zaman programlara. Pazar günü İstanbul mitingimiz var, çay toplamaktan daha eğlenceli olacaktır. Bizi tehdit ediyor, ‘Dokunulmazlıklar kaldırılacaktır' diyor yargı üyeleri de alkışlıyor. Biz buna nasıl adil yargılama diyebiliriz? Sizin onurunuz incinmedi mi? Bizden çok sizin itiraz etmeniz lazım. Yargıtay başkanı sizi temsilen çay toplamaya gidiyor, onurlu yargıçların zoruna gitmiyor mu?

 

Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuya ilişkin şunları söyledi:

“Niye gidiyorsunuz? Devlet protokolüymüş… Sizin devlet protokolünden haberiniz bile yok. Orada devlet toplantısı mı yapılıyor, orada siyasi bir partinin propagandası yapılıyor. Sizin ne işiniz var orada? Yargıya saygı duymayan bir adama hangi gerekçeyle saygı duyuyorsun. Tarafsız olmayan birisinin gezilerine hangi gerekçeyle gidip övgüler düzecek siniz? Sıkılmadan ‘Bizi davet ettiler, biz de gittik’ diyorlar. Ben de sizi İzmir'deki toplantımıza davet ediyorum. Siz onun çantası oluyorsunuz. Kırşehir'deki toplantıda terini siliyor. Ne işin var senin orada? ‘Bizi eleştirenleri mahkemeye vereceğim’ diyor. Vermezsen namertsin kardeşim, vermezsen namertsin.”

İstanbul / Habermetraj

kemal kılıçdaroğlu selahattin demirtaş chp hdp yargıtay başkanı ismail cirit erdoğan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı