Tiyatroya genç yetenekler kazandıran PSM Atölye’nin yeni dönem başvuruları başladı

Zorlu PSM kültür sanat ekosisteminin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere tiyatroya yeni yetenekler kazandırmak hedefiyle ücretsiz olarak geçen yıl başlattığı PSM Atölye’nin yeni dönem başvuruları başladı. Tiyatro alanında “Dramatik Yazarlık”, “Yönetmenlik” ve “Yapımcılık” olmak üzere 3 bölümde gerçekleştirilecek PSM Atölye’de katılımcılar Türkiye’nin alanında öncü yönetmen, oyun yazarları ve yapımcılarından yıl boyunca teorik ve pratik eğitimler alacak.

Tiyatroya genç yetenekler kazandıran   PSM Atölye’nin yeni dönem başvuruları başladı
Tiyatroya genç yetenekler kazandıran   PSM Atölye’nin yeni dönem başvuruları başladı Haber Metraj
moyo

10 yıldır Türkiye’nin kültür-sanat hayatına yön vermeye devam eden Zorlu PSM, tiyatronun sürdürülebilirliğine katkı sağlamak üzere hayata geçirdiği PSM Atölye’nin ikinci dönemini başlatıyor. Birinci yılında 26 katılımcının teorik ve pratik eğitimleri tamamlayarak 10 farklı oyun sahneye koyduğu PSM Atölye’nin yeni dönemine 24 Ağustos – 25 Eylül 2022 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek.

 

Eğitmen kadrosunu Türkiye’de alanında öncü yönetmenlerin, oyun yazarlarının ve yapımcıların oluşturduğu PSM Atölye’de tiyatro alanında deneyimli uluslararası isimler de konuk eğitmen olarak yer alıyor. “Dramatik Yazarlık”, “Tiyatro Yönetmenliği” ve “Tiyatro Yapımcılığı” olarak 3 farklı bölümde eğitimlerin yer aldığı PSM Atölye’ye kariyerlerinin ilk aşamalarında olan ve gelecek vadeden 18 – 30 yaş arası amatör/profesyonel yönetmen, yapımcı ve yazarlar katılabiliyor.

 

Tiyatroya yeni yetenekler kazandırmayı, tiyatro külliyatının özgün içeriklerle zenginleşmesini sağlamayı ve katılımcılarını Türkiye’deki sahne sanatları ağının bir parçası haline getirmeyi hedefleyen PSM Atölye, 18-30 yaş arasında dramatik yazarlık, yönetmenlik ve tiyatro yapımcılığı ile ilgilenenlerin başvurularını bekliyor.

 

Türkiye’nin önemli tiyatro yönetmelerinden Serdar Biliş’in moderatörlüğünde hazırlanan ve 7 ay süren atölye programında katılımcıların bir oyun fikrinin ilk aşamasından sahneleme sonrasına kadar tüm süreçte yetkin ve donanımlı hale gelmeleri amaçlanıyor.

 

“PSM Atölye” serisine 18-30 yaş arasındaki dramatik yazarlık, yönetmenlik ve tiyatro yapımcılığı ile ilgilenenler 25 Eylül 2022 tarihine kadar [email protected] adresine iletecekleri niyet mektubu, öz geçmiş ve/veya portfolyoları ile başvurabilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor