Kulübe bonservis ile veda etmesi kazanç olarak değerlendiriliyor

Kulübe bonservis ile veda etmesi kazanç olarak değerlendiriliyor
Kulübe bonservis ile veda etmesi kazanç olarak değerlendiriliyor Haber Metraj
moyo

Ki siyah beyazlı kulübün son 20 yılına bakıldığında Rıdvan Yılmaz ve Emirhan İlkhan’a kadar altyapıdan çıkıp kulübe para kazandırarak yurt dışına aktarma olan yalnız 2 futbolcu bulunuyor. Bunların biri Nihat Kahveci diğeri ise Atınç Nukan.

SIRADA ERSİN DESTANOĞLU MU VAR?

2002’de siyah beyazlı takımın altyapısından yetişen Nihat Kahveci 5 milyon Euro bonservisle İspanyol temsilcisi Real Sociedad’a aktarma olmuştu. 2015’te ise sembolbet gene Kartal’dan yetişen Atınç Nukan 6 milyon Euro’ya Bundesliga ekibi Lepzig’in yolunu tutmuştu. 20 yılda kulübün kasasına yalnız 11 milyon Euro girerken, siyah beyazlılar bu rakama 2022-23 aktarma sezonunda ulaştı. Transferde adı çoğunlukla geçen Ersin Destanoğlu’nun ihtimaller içinde bir ayrılığında bu rakamın daha da artması da söz mevzusu olabilir.

GİTMEK İSTEYENE ‘KAL’ DİYEMEYİZ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de pazartesi günü Özgürlük’te yer edinen röportajında kıymetini bulup gitmek isteyen oyunculara ‘Kal’ diyemeyeceklerini belirtirken şunları söylemişti: “Altyapıdan gelen evlatlarımızın senelerce forma giymesinin öteki genç kardeşlerimin yolunu kapatacağını biliyoruz. Bu nedenle A takımı olarak altyapıdan gelmeleri ve orada kendilerini göstermeleri gerekiyor. Nerede olurlarsa olsunlar sembolbet giriş sadece ülkemizi ve Beşiktaş'ı iyi temsil etmek değil, hem kendilerine hem de Beşiktaş'a kazanç sağlamak çok önemli." (özgürlük)

Galatasaray onuncu hanenin transferi için çalışmalarına devam ediyor. Sarı-Kırmızılı tüm konularda anlaştı ve Evander'ın sorusuna, "Çok önemli bir yıldız için müzakereler sürüyor. Bu yüzden Evander'a tutunuyoruz."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor