Türkiye topraklarının yüzde 60'ı çölleşme riskiyle karşı karşıya

Türkiye topraklarının yüzde 60'ı çölleşme riskiyle karşı karşıya
Türkiye topraklarının yüzde 60'ı çölleşme riskiyle karşı karşıya Haber Metraj
moyo

nüfus yoğunluğu, plansız kentleşme, sanayileşme, iklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle Türkiye, 1980'lerden bu yana şiddetli betoffice bir kuraklık yaşıyor. Mina Guli'yi Run Blue 2022 rotasına getiriyor.Büyük şehirlerde su sıkıntısı çeken Türkiye'de artan iklim değişikliği nedeniyle azalan yağışlar nedeniyle tarım ve gıda krizleri bekleniyor.

Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) raporuna göre, Türkiye topraklarının %60'ı çölleşmeye maruz kalıyor. Ayrıca rapor, Akdeniz havzasının iklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle dünyanın en sıcak iklim noktalarından biri olduğunu vurguluyor. Bu durumda, gerekli önlemler olmaksızın, Türkiye'nin Akdeniz kıyıları giderek daha kuru ve önemli ölçüde daha  sıcak hale gelebilir.

Türk etabı İstanbul'da sona erecek

Pamukkale'nin termal sularında Türkiye yarışına başlayan Mina Guli Denizli, Aydın ve Antalya'daki önemli su koruma projelerini, betoffice giriş devasa çukurları ve kurumuş tuz gölünde koşmaya devam ettikten sonra Konya'yı geçecek. 2022 Mina Guli Maratonu'nun 200 metre hedefinin Türkiye ayağı İstanbul'da sona erecek. Mina Guli, Avrupa kampanyasına Bulgaristan, Arnavutluk, Makedonya, Stockholm, Karadağ, Hırvatistan, Avusturya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık'ta devam edecek.

Türkiye Amatör Şampiyonası TGF Spor Toto, 9-12 Ağustos tarihleri ​​arasında TGF Silivri Golf Sahası'nda gerçekleştirildi. Turnuvaya 19 kulüpten 73 oyuncu katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor