Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Haber Metraj
moyo

9-18 Ağustos tarihleri içinde 56 ülkenin katılımıyla düzenlenen organizasyon çerçevesinde birçok ülkeden mevkidaşıyla mühim görüşmeler gerçekleştirmiş oldu. Bakan Kasapoğlu, 4 binden fazla sporcunun savaşım etmiş olduğu oyunlar süresince; yabancı ülkelerin temsilcileriyle gençlik ve spor alanında yapılacak emekler ve işbirlikleri noktasında çeşitli temaslarda pozbet bulunmuş oldu.

Bakan Kasapoğlu oyunlar sürecinde; Özbekistan Spor Bakanı Adkham İkramov, Nijerya Gençlik ve Spor Bakanı Sunday Akın Dare, İran Spor ve Gençlik Bakanı Dr. Seyed Hamid Sajjadi, Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanı ve Spor Genel İdaresi Başkanı Dr. Ahmad bin Abdullah Humaid Belhoul Al Falasi, Çad Gençlik, Spor ve Girişimciliği Geliştirme Bakanı Mahmoud Ali Seid, Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Ahmad Faizal Bin Azumu, Kuveyt Enformasyon, Kültür ve Gençlik İşleri Bakanı Abdulrahman Al-Mutairi, Azerbaycan Gençlik ve Spor Bakanı Farid Gayibov, Afrika Ulusal Olimpiyat Komiteleri Başkanı Mustapha Berraf , İİT Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve ISSF Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki Alfaisal bin Abdulaziz Al Saud ile ikili görüşmeler gerçekleştirmiş oldu.

Bakan Kasapolu, 5. Konya  İslami Dayanışma Oyunları'na katılan Milli Olimpiyat Komiteleri temsilcileriyle de çeşitli görüşmeler yaptı. Ülkede gerçekleştirilebilecek gençlik ve pozbet giriş spor temelli işbirlikleri konferansın gündeminde yer alırken, davet edilen tüm ülkelerden gelen heyetler, organizasyonun Konya'daki başarısını vurguladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor