Spor dünyası 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı

Spor dünyası 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı
Spor dünyası 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı Haber Metraj
moyo

Federasyon ve kulüplerden gelen haberler şöyle:

Türkiye Futbol Federasyonu: Kutsal vatanımızın ve kahramanlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz

"30 Ağustos zaferinin 100. yıl dönümü, Türk milletinin şanlı tarihinde hala sönmüş istiklal meşalesi üzerindedir. Yıldönümümüzü markabet kutlamaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşları, aziz Türk ulusunun komutanlarının savaşından aldıkları güç ve her zaman hatırlayacağımızdan emin olduğumuz bir zaferle büyük hücumu ve toplamı kazanarak eşsiz bir bağımsızlık mücadelesine başladılar. Bu zaferle Kutsal Anavatanımızın toprakları düşman işgalinden kurtulmuş, halkımız karşı karşıya olduğu tüm engelleri dayanışma ve dayanışma içinde aşmış, inanç ve kararlılıkla dünyada özgürlüğün simgesi haline gelmiştir. 30 Ağustos bir kez daha yazı yazanların destansı çağıdır. Bu önemli günde, bize bu evi kanla veren başta Gazi Mustafa Kemal  Atatürk ve yoldaşları olmak üzere şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Aziz vatanımızın ve kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz.

TBF BAŞKANI HIDAYET TÜRKOĞLU: GENÇ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum

"100 yıl önce bugün, vatan topraklarını düşmandan kurtaran ve aziz ülkemizin bağımsızlıktan markabet giriş asla taviz vermeyeceğini dünyaya gösteren Gazi Mustafa · Kemal Atatürk'te kahraman ordumuz vardı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor