Kaleci, sadece 1 maçta A takımına girme şansına sahip

Kaleci, sadece 1 maçta A takımına girme şansına sahip
Kaleci, sadece 1 maçta A takımına girme şansına sahip Haber Metraj
moyo

Daha önce Ankara Sports ve Ned Anadolu FK'de forma giyen Burke'ün Jaune-Rouges ile Haziran 2025'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Yarış 3 yaş üstü safkan İngiliz kısraklarıyla başlar ve 2100 metre  çim üzerinde koşar.

2022  Fikret Kaya yarışını, Ali Duru / Murat Azizoğlu tarafından yetiştirilen ve yetiştirilen T. İzzet Aksoy'un sahibi T. İzzet Aksoy'a ait 5 yaşındaki gorabet kırmızı kısrak Josephine (Luxor-Gloria/Mujdahit) Erhan Aktuğ'un altında kazandı.

Peaky Blinders (Justenuffhumor - Uçuş Görevlisi / Fliers Fantasy) yarışmayı 2., Nilüfer (Yerli Han - Geliştirme / Girişimci) 3., Aragona (Victory Gallop) - Karatutkum / Bin Ajwaad)  dördüncü ve Speedy Foot (Munnings - Hat Chic ) / Hat Trick)  Fikret Kaya Koşusu'nda beşinci oldu.

Yarışın galibi Josephine 2.09.76'lık bir final süresine sahip oldu ve aradaki fark 1/2 boy - 1.5 boy - 3 boy - 1 boy oldu.

Yarış sonrası düzenlenen törende danışmanımız Can N. İtimat, yarış kazanan atın sahibi adına rahmetli Fikret Kaya'nın eşi Necla Kaya'ya plaket takdim etti. Törene Genel Sekreterimiz Ahmet Özbelge ve davetliler de katıldı.

Fikretkaya

1943 yılında Sivas'ta doğan Fikret Kaya, kariyerine 1955 yılında Ankara Arena'da başladı. Kaya, yeteneği sayesinde kısa sürede gorabet giriş jokey oldu ve genç yaşta Binicilik Derneği'nde birçok önemli yarışı kazanmaya başladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor