Ekran Kartlı Sunucunun İşlevi

Ekran kartlı sunucu, bilgisayarlarda birden çok monitörün kullanılmasına izin veren bir donanım aygıtı olarak da adlandırılır.

Ekran Kartlı Sunucunun İşlevi
Ekran Kartlı Sunucunun İşlevi Haber Metraj
moyo

Ekran kartlı sunucu, bilgisayarlarda birden çok monitörün kullanılmasına izin veren bir donanım aygıtı olarak da adlandırılır. Oyun oynamak canlı yayın yapmak için kullanılan özel bir çözüm olan ekran kartlı sunucu sayesinde yüksek performans elde etmek mümkün olmaktadır. Bilgisayarınıza bir USB veya PCI yuvası ile bağlanmaktadır. Çoğu ekran kartı sunucusundan bir televizyona, projektöre ve bilgisayar monitörüne bağlanabilen iki ya da daha çok ekran bağlantı noktası bulunmaktadır.

Ekran kartı sunucusu bir SD kartı okumanıza ve yazmanıza izin veren bir SD kart okuyucu donanımına da sahip bulunmaktadır. Ekran kartı sunucusu, bilgisayara birden fazla monitör bağlanmasına izin veren özel bir donanım türüdür. Özellikle oyun ve çoklu görev için kullanılan Ekran kartlı sunucu hizmetlerini Verimek adresinden alabilirsiniz.

Ekran Kartlı Sunucu Kullanım Amacı

Bir ekran kartlı sunucu monitörlerinizin tek tek yapabileceğinden daha yüksek çözünürlüklerde birden çok monitör çalıştırmanıza imkân verir. Ekran kartı sunucuları genellikle bir mini-PCIe yuvası kullanılarak bir bilgisayara bağlanır ve ayrıca bir ATX güç kaynağı kullanılarak da bağlanabilmektedir. Ekran kartı sunucuları genellikle birden çok ekran kartını kabul edebilen tek veya birden çok mini PCIe yuvasına sahip durumdadır. . Bir ekran kartı sunucusu, monitörlerinizin tek tek yapabileceğinden daha yüksek çözünürlüklerde birden çok monitör çalıştırmanıza olanak sağlar. Ekran kartlı sunucu hizmetlerini Verimek sitesinden alabilirsiniz.

Kaynak: https://verimek.com/ekrankartli-sunucu.php

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor