Dallas Asgari Ücret 2022

Dallas Asgari Ücret 2022
Dallas Asgari Ücret 2022 Haber Metraj
moyo

 

Dallas asgari ücret ( Dallas minimum wage ) hakkında bilgi arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Asgari ücret, ödenmemiş ücretler ve misilleme iddialarını tartışacağız. Ve katılım bonusuna değineceğiz. Teksas'ta asgari ücret şu anda saatte 11.50 dolar.

Teksas asgari ücret

2008'de Teksas eyaleti asgari ücreti saatte 7,25 dolara çıkardı, bu da ülkedeki en düşük ücret. Bu, yılda yaklaşık 15.080 dolar. Bu maaşla Teksas'ta yaşayan tek bir kişi iki yatak odalı bir daire kiralayabilirdi. Düşük saatlik ücret, genç bir işgücünün ve düşük yaşam maliyetlerinin sonucudur.

Hayat pahalılığı artmaya devam ederken, ülkenin dört bir yanındaki milletvekilleri asgari ücreti yükseltmek için adımlar atıyor. Teksas, asgari ücretini artırmada diğer birçok eyaletin gerisinde kalıyor ve bu eyaletteki herhangi bir artış yakından izlenmelidir. Artan maliyetlere ayak uydurmanın ve işverenler ile çalışanlar arasında tehlikeli bir uçurumdan kaçınmanın tek yolu bu olabilir.

Teksas'taki çoğu işveren federal ücret ve saat yasaları kapsamındayken, bazıları değildir. FLSA, üretim, elleçleme, satış ve mallar üzerinde çalışma dahil olmak üzere eyaletler arası ticarette çalışan işverenleri kapsayan federal bir yasadır. Bununla birlikte, bazı çiftçiler, denizciler, gazete dağıtım işçileri ve yönetici profesyoneller de dahil olmak üzere bazı işverenler muaftır. Bu muafiyetlere rağmen, Teksas'taki birçok işveren hala çalışanlarına asgari ücreti ödemek zorunda.

Teksas asgari ücret yasası, çalışanların toplu pazarlık hakkını kısıtlamaz. Seçtikleri temsilciler aracılığıyla pazarlık yapabilir ve daha yüksek ücret veya daha düşük çalışma saatleri için pazarlık yapabilirler. Ek olarak, çalışanlar isterlerse tatil, hastalık veya ebeveyn izni için de pazarlık yapabilirler. Devlet, işverenlerin ücretli izin vermesini şart koşmaz, ancak ücretli izin için bir üst sınır koyabilir ve uygunluk şartları koyabilir.

Asgari ücrete ek olarak, Teksas, işverenlerin devletin işçi tazminat sigortası ve maaş günü yasaları hakkında bilgi göstermesini de şart koşuyor. Kamu işverenleri ayrıca Kazanılan Gelir Vergisi Kredisi hakkında bilgi göndermelidir.

katılım bonusu

Devam ikramiyeleri, işe iyi katılımı teşvik etmenin harika bir yoludur. İşverenler, taban ücrete ek olarak, iş günlerini bir günü kaçırmadan tamamlayan çalışanlara ödenen mükemmel devam ödülleri verebilir. Bununla birlikte, çalışanları görevde kalmaya teşvik eden bu yöntem, işverenler için de sorumluluk yaratabilir.

Devam Memuru olarak çalışmakla ilgileniyorsanız, maaşların bölgeye, sektöre ve yerel koşullara göre büyük ölçüde değişebileceğini bilmelisiniz. Bu alanda önemli bir gelir elde etmek istiyorsanız, eğitim veya özel becerilere devam etmeyi düşünmelisiniz. Bu beceriler aynı zamanda maaşınıza da katkıda bulunacaktır.

Örneğin American Airlines, 1.000 $ tatil katılım bonusu sunuyor. Bu teşvik programı, çalışanları tatil sezonu boyunca şirkete bağlı kalmaya teşvik etmek için tasarlanmıştır. Ancak American Airlines, tatillerde personel yetersizliğiyle ilgili zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bununla mücadele etmek için, uçuş görevlilerine, rezervasyon acentelerine, sevk görevlilerine, mekanikerlere ve tüm vardiyalarda çalışan diğer ekip üyelerine 1.000 $ ikramiye teklif etmeye karar verdi. Ayrıca American Airlines, Şükran Günü boyunca çalışmak için %150 ödeme bonusu verecek ve mükemmel katılım kriterlerini karşılarsanız size ekstra ödeme yapacak.

Dallas ISD, diğer Dallas ISD çalışanlarını sevk edenler için de bir teşvik programı sunuyor. Yeni başvuru sahiplerini yönlendiren sürücüler 100$ alacak ve P/S onayına sahip sürücüler 200$ kazanacak. Dallas ISD'de CDL sürücüleri için hala boş pozisyonlar var. Saatte 20$ kazanmaya başlamak için şimdi başvurun.

ödenmemiş ücretler

Dallas'ta asgari ücretin altında çalışıyorsanız, tazminat almaya hak kazanabilirsiniz. İşverenler, çalışanlarının normal ücret oranları ile asgari ücret arasındaki farkı borçlu oldukları gibi, maddi tazminat ve avukatlık ücretlerinden de sorumlu tutulabilirler. Bazı durumlarda, bir Dallas iş avukatı bu paraları geri almanıza yardımcı olabilir.

Teksas'ta asgari ücret saatte 7,25 dolar, yani haftada kırk saat çalışıyorsanız, ödenmemiş maaşınızı işvereninizden talep edebilirsiniz. Yılda 480 saat çalışırsanız aradaki farkı talep edebilirsiniz. Bu, ödenmemiş ücretlerde 480 ABD Doları eşdeğerini toplayabileceğiniz anlamına gelir.

Ülke çapında 300.000'den fazla küçük işletmeyi temsil eden Ulusal Bağımsız İşletmeler Federasyonu, asgari ücretin yükseltilmesini destekliyor. Bununla birlikte, bazı uzmanlar federal asgari ücreti artırmaya karşı çıkıyor çünkü bu, işverenleri daha az kişiyi işe almaya teşvik edecek. Örneğin, Teksas'taki Ulusal Bağımsız İşletmeler Federasyonu'nun eyalet müdürü Annie Spilman, asgari ücretteki artışın yalnızca küçük işletmeleri rekabetsiz hale getireceğini ve birçok kişinin işini kaybetmesine neden olacağını söylüyor.

Bazı işverenler, belirli koşullar nedeniyle çalışanlarına asgari ücretin altında ödeme yapmaktadır. Engelliler gibi bazı çalışanlar federal asgari ücretten muaftır. Örneğin, işverenler bahşiş veren çalışanlara asgari ücretten daha az ödeme yapabilir. Ancak, bu çalışanlar yine de fazla mesai tazminatına hak kazanırlar. İşçi haftada kırk saatten fazla çalışıyorsa, fazla mesai ücreti ödenmelidir.

Asgari ücretten daha az bahşiş veren bir çalışana ödeme yapıyorsanız, Teksas işverenleri bahşiş kredisi talep edebilir. İpuçları farkı oluşturduğu sürece bu yasaldır. Ancak, işverenler bahşiş kredisi talep etmek için belirli yönergeleri izlemelidir.

misilleme iddiaları

Adil Çalışma Standartları Yasası (FLSA) olarak bilinen federal yasa, çalışanları yasa dışı misillemeye karşı korur. Bu, bir çalışana karşı şikayette bulunmak, yasal bir kovuşturmada konuşmak veya bir komitede hizmet vermek için yapılan herhangi bir olumsuz eylemi içerebilir. Bu, bir işverenin bir çalışanı işten çıkarmasına veya rütbesini düşürmesine veya sorumluluklarını azaltmasına neden olabilir. İşvereninizin bu yasayı ihlal ettiğini düşünüyorsanız tazminat davası açabilirsiniz.

Başarılı bir misilleme iddiası, işverenin, çalışanı korumalı faaliyette bulunmaktan caydıracak şekilde hareket etmesini gerektirir. İşveren, faaliyet hakkında bilgi sahibi olmalıdır ve çalışan, eylemlerin o faaliyet tarafından motive edildiğini gösterebilir. Ayrıca, çalışan, söz konusu davranışın gelecekteki çalışanları korunan faaliyette bulunmaktan caydırdığını kanıtlamalıdır.

Şikayetiniz nedeniyle işvereninizin size misilleme yaptığını düşünüyorsanız, endişelerinizi işvereninize bildirmelisiniz. Bazen işverenler, yaptıklarının farkında olmadan bile çalışanlara karşı misilleme yapar. İşvereninizin şikayetinizin niteliğini anladığından ve şikayetinizin yasalarca korunduğundan emin olmanız önemlidir. Şikayetinizi Texas Workforce Commission'a da iletebilirsiniz.

Dallas asgari ücretli bir işverene karşı nasıl misilleme talebinde bulunacağınızı merak ediyorsanız, önce haklarınızı bilmelisiniz. Asgari ücret yasası, işyerinde haksız ayrımcılığa maruz kalan işçilerin haklarını korur. Eyalet asgari ücretinize erişemiyorsanız, işvereninize karşı dava açabilirsiniz. Ayrıca DİSD'nin çalışanları için asgari ücret ödemekle yükümlü bir kamu kuruluşu olduğunu da bilmelisiniz.

Eşit Ücret Yasası cinsiyete dayalı ayrımcılığı yasaklar. Bu yasa, fazla mesai, kar paylaşımı, tatil ücreti ve hayat sigortası ve seyahat geri ödemeleri dahil olmak üzere istihdamın diğer yönlerini kapsar. Bu iddialar Adil Çalışma Standartları Yasası kapsamındakilerden farklı olsa da, olumsuz istihdam eyleminden sonraki 30 gün içinde şikayette bulunmalısınız.

Fazla mesai ücreti

Dallas asgari ücret yasaları fazla mesai ücretini kapsamaz. Bunun yerine, federal yasalara tabidir. Adil Çalışma Standartları Yasası (FLSA), asgari ücret, fazla mesai ücreti ve kayıt tutma kurallarını belirler. Fazla mesai ücreti, çalışanların haftada 40 saatten fazla çalıştıklarında hak ettikleri miktardır. Zaman ve yarım ödeme olarak da bilinir.

Fazla mesai ücreti genellikle normal ücretin bir buçuk katı olarak hesaplanır. Bununla birlikte, işverenler bazen çalışanlara fazla mesai oranları yerine maaş üzerinden ödeme yapmayı tercih etmektedir. Bu, ödenmemiş ücretlere neden olabilir. İşverenin fazla mesai ücretini ödememesi durumunda işçi, tazminat olarak tazminat talep edebilir. Ödenmeyen ücretlerin miktarı genellikle iki katına çıkar ve işverenin ayrıca avukatlık ücreti ödemesi gerekebilir. Düşük maaş alıyorsanız, hak talebinde bulunmak için Dallas'taki bir iş avukatıyla görüşün.

Teksas'ta bazı işler fazla mesai düzenlemelerinden muaftır. Bunlar genellikle iki veya daha fazla çalışanın tam zamanlı yönetimini gerektiren pozisyonlardır. Perakende ortamlarında çalışan, zamanının yüzde kırkından fazlasını diğer faaliyetlere harcamamalıdır. Muafiyetin geçerli olması için pozisyonun maaşlı olması gerekir. Pozisyonunuzun fazla mesai ücretine uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, FLSA'nın fazla mesai ücretine ilişkin kurallarına bir göz atın.

Şirketiniz çalışanlarına fazla mesai ücreti ödemiyorsa Eşit Ücret Hukuk Merkezi ile iletişime geçmelisiniz. Bu kuruluş, fazla mesai ücreti için işvereninize karşı dava açmanıza yardımcı olacaktır.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor