Makyajlanan Opel Modelleri Sektöre Damga Vuracak!

Makyajlanan Opel Modelleri Sektöre Damga Vuracak!
Makyajlanan Opel Modelleri Sektöre Damga Vuracak! Haber Metraj
moyo

 

Opel, 1924 senesinde Almanya’da ekonomik montaj hattı sistemini kullanan ilk Alman üretici olarak biliniyor. 1930 senesi itibari ile dönemin oldukça ilerisinde bir teknolojiye sahip ve aynı zaman da herkesin erişebilecek olduğu Kadett ve Opel P4 gibi otomobiller üretiyor. Sportif tarza sahip otomobil modellerini bile üretirken tarafından ulaşılabilir olma ilkesinden vazgeçmiyor. 1968 senesinde piyasaya sürmüş olduğu satın alınabilir niteliklerdeki otomobil Opel GT modeli bunlardan biridir.

1990’lı senelerde Opel’in üretmiş olduğu Astra, Corsa ve Zafira çok fazla ilgi görmüş modelleri oluyor. Birinci nesil Opel Astra modeli, 1991 ile 1998 seneleri arasında 4,2 milyon adet üretimi ile günümüze kadar en çok üretilmiş Opel modeli olarak tarihe geçiyor.

Opel, Friedrich Lutzmann ‘ın motorlu araç fabrikasını alarak aralarında Peugeot, Benz ve Daimler’in  de yer aldığı otomotiv şirketleri arasına katılıyor. Opel’in ilk patentli motorlu aracı System Lutzmann 1899 senesinde üretiliyor. 1909 senesinde ise Opel oldukça rekabetçi bir fiyat ile ultra modern küçük bir otomobili Opel Doktorwagen’i piyasaya sürüyor.

Opel, kendi çizgisinde seri üretimler yapabilmeyi başarmış ilk otomobil firması oluyor. Firmaya 1929 senesinde ortak olan General Motors 1931 senesinde firmanın geri kalan hisselerini de satın alarak tamamen Opel’in sahibi oluyor.

Opel’in, 1929 yılından başlayarak 2017 yılına kadar Amerikan otomobil üreticilerinden biri olan General Motors’a ait olduğu biliniyor. 2017 yılından itibaren de Opel General Motors bünyesinden ayrılarak yine aynı yılda Group PSA bünyesine geçiş yapıyor.  2021 yılı 16 Ocak tarihinde de Fiat Chrysler Automobiles ve Group PSA’nın birleşimlerinden oluşan Stellantis Otomotiv şirketine katılıyor.

Opel Corsa, İlk olarak 1982'de Corsa A olarak satışa sunulmuş, 1993'te Corsa B, 2000'de Corsa C, 2007'de ise Corsa D satışa sunulmuştur. 2014’te iç ve dış tasarımlarında belirgin değişiklikler yapılarak 8 Temmuz 2014 tarihinde Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştır. Pek çok müşteri kitlesine sahip Opel Corsa fiyatları ise merak edilen konular arasında yer almaktadır.

 

2021 senesinde girmiş olduğu makyaj sonrasında ön kısmında belirgin bir değişikliğe uğramış olan Opel Crossland 2022 modelinin oldukça uygun fiyatlarıyla yıla damga vurması bekleniyor. Opel Insignia, 2004 senesinde konsept olarak tanıtılmış ve 2008 Kasım ayından itibaren de Opel Vectra'nın yerini alan otomobil olmuştur. satılık Opel Insignia fiyatlarına güncel ilanlardan ulaşmak mümkün olmaktadır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor