Opel Mokka Dinamik ve Atletik Görünümü İle Dikkat Çekiyor

Opel Mokka Dinamik ve Atletik Görünümü İle Dikkat Çekiyor
Opel Mokka Dinamik ve Atletik Görünümü İle Dikkat Çekiyor Haber Metraj
moyo

 

Opel, 1862 yılı 21 Ocak tarihinde, Adam Opel tarafından Almanya’ya bağlı Rüsselsheim şehrinde kuruluyor. Şirket kurulmuş olduğu ilk yıllarda yalnızca dikiş makinesi üretimi yapıyor. Üretim yeri 1888 yılında daha geniş bir binaya taşınmış olan Opel, yüksek tekerlekli bisiklet satmaya başlıyor. Oldukça kısa bir zaman sonunda tekerlekli bisiklet üretimleri dikiş makinesi üretimlerini geçmeye başlıyor.

Opel şirketinin ilk arabası Opel’in büyük iki oğlunun bir süredir araba tasarımları üzerinde çalışmakta olan ve bir mahkemede çilingirlik yapan Friedrich Lutzmann ile kurmuş olduğu ortaklığın ardından 1899 yılında gerçekleşiyor. Ancak bu otomobillerin çok başarılı olmaması üzerine ortaklık iki yılın sonunda sona eriyor. Sonrasında 1901 yılında Opel’in oğulları Fransız Outomobiles Darracq adlı şirketle Opel Darracq markasının altında araçlar üretebilmek amacı ile lisans anlaşması imzalıyor.

Opel, kendi tasarım arabalarını 1902 yılında ilk olarak Hamburg Otomobil Fuarında sergilemesin ardından da otomobilleri 1906 senesinde üretilmeye başlanıyor. 1906 senesinde Doktor Arabası diye bilinen Doktorwagen modeli üretiliyor.  1911 senesinde ise şirkete ait fabrika çıkan bir yangın yüzünden tahrip oluyor ve bunun üzerine daha güncel ve daha modern bir fabrika inşa ediliyor.

1920’li yılların başlarında Opel, seri otomobil üretim dâhilinde kendi otomobillerini üreten ilk Alman markası oluyor.  Opel, 1928 senesinde Almanya’da en büyük otomobil ihracatçısı oluyor. Bunun üzerine 1929 senesi Mart ayında modern yapıda üretim tesislerine sahip olan Opel’in bu tesislerinden oldukça etkilenmiş olan General Motors şirkete ait hisselerin %80’ini satın alıyor. 1931’de de Opel’in geri kalan hisselerini satın alıp şirketin tamamına sahip oluyor.

Opel Astra, hatchback sınıfının en eski üyelerinden olup, beklenen yeni nesil tasarımına Opel Astra 2021 modeli ile geçiş yapıyor. Bu modelinde büyük ölçülerde dijitalleşmiş olan Opel Astra 2021, merakla bekleyen kullanıcılarına keyifli yolculuklar yaşatmayı vaat ediyor.

 

Opel Corsa 2021, çift çıkışlı krom egzozları ve elmas kesim jantları ile atletik ve aynı zamanda sportif görünebilmeyi isteyenler için oldukça kusursuz Opel modellerinden biri olarak yerini alıyor.

 

Opel Mokka 2021, dinamik ve atletik görünümü ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Heyecan verici gövde çizgileri, iç mekânındaki teknoloji uyumu, orantılı tasarımları ve olağanüstü sürüş deneyimi ile tüm Opel Mokka meraklılarının keşfetmesini bekliyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı