TYT Tamamı Çözümlü 50 Binden Fazla Soru Dersigo.com’da!

TYT Tamamı Çözümlü 50 Binden Fazla Soru Dersigo.com’da!
TYT Tamamı Çözümlü 50 Binden Fazla Soru Dersigo.com’da! Haber Metraj
moyo

 

TYT oturumu kolay gibi görülse de iyi çalışılmadığı zaman sizi zorlayabilir. 4 farklı Temel Yeterlilik Testi alanı olduğundan bu derslerde var olan konuları detaylıca çalışmalısınız. Varsa elinizde önceki yılların YKS çıkmış sorularına bakarak kendinize planlama yapmalısınız. Çıkmış sorulara bakmak, nasıl bir sınav ile karşı karşıya olduğunuz hakkında bilgi verir. TYT sınavı ne zaman öğrendikten sonra gün gün planlama yaparak sınava kadar konularınızı yetiştirebilirsiniz. Her yıl TYT sınavı farklı tarihe denk geldiğinden öncesinde ÖSYM sınav takviminde açıklanır. Bu tarih açıklanır açıklanmaz kendinizi sınav moduna alabilirsiniz. Bu sayede istikrarlı bir şekilde sınava hazırlanabilirsiniz. TYT’de yer alan Türkçe Testi, Temel Matematik Testi, Fen Bilimleri Testi ve Sosyal Bilimler Testi’ni daha az yanlışla bitirmek hesaplanacak puanınız için çok şey ifade eder. Özellikle standart sapmaya giren soruları doğru yaptığınızda rakiplerinden biraz daha öne geçebilirsiniz.

TYT’de her dersi gerektiği gibi çalışmak gerekir. Matematik çalışırken yapamadığınız problemler yerine yaptıklarınıza yönelmek başarılı olmanızı sağlamaz. Tam tersi eksiklerinizin farkında olmak ve onları tamamlamak sizi başarılı yapar. O yüzden de TYT Türkçe deneme ve diğer derslerin denemelerini de çözerek konu ile birlikte soru çözümü de yapmalısınız. Konu çalıştıktan sonra hemen deneme çözmek konuları pekiştirmeniz açısından iyidir. Ancak ilerleyen zamanlarda da ilk öğrendiğiniz zamanki gibi konuları yapabilmek için konu tekrarı ve soru tekrarı yapmalısınız. Düzenli olarak belli zamanlarda önceden çalıştığınız konularda test çözmelisiniz. Bu sayede önceden çalıştığınız konuları unutmazsınız.

Sınava çalışırken istenmeyen durumların başında unutkanlık gelir. Çalıştıklarınızı unutmamak ya da konu tekrarını daha sık yapabilmek için gözünüzün gördüğü yerde notlar olsun. Bu sayede öğrenemediğiniz ya da tekrar yapmak zorunda kaldığınız konuları kısa sürede öğrenebilirsiniz. İyi bir puan aldıktan sonra TYT sıralama hesaplama ile başarınızı gözden geçirebilirsiniz. Başarı sırası sayı ya da yüzdelik dilimlerle ifade edilir. Daha küçük yüzdede başarı sıralamasına sahip olmak sizi hayallerinizde daha da yaklaştırır. Sıralama ve puanınıza göre seçtiğiniz bölümlere ilişkin üniversitelere bakabilirsiniz. Bunlar içerisinden girebileceğiniz ve size daha iyi gelen seçeneği tercih listenize ekleyebilirsiniz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor