E-ticaret Sitesi Açmanın Masrafı Nedir?

1990’lı yıllar ile beraber gelişmeye başlayan e-ticaret, her geçen yıl dünya çapında yayılmıştır. Günümüzde birçok kişi e-ticaret sitesi açmak ister. Bunun masrafları da öncesinde sık sık düşünülür. Ancak herkes için standart olarak fiyatlar bulunmaz.

E-ticaret Sitesi Açmanın Masrafı Nedir?
E-ticaret Sitesi Açmanın Masrafı Nedir? Haber Metraj
moyo

 

1990’lı yıllar ile beraber gelişmeye başlayan e-ticaret, her geçen yıl dünya çapında yayılmıştır. Günümüzde birçok kişi e-ticaret sitesi açmak ister. Bunun masrafları da öncesinde sık sık düşünülür. Ancak herkes için standart olarak fiyatlar bulunmaz.

Çünkü bir firmanız yoksa öncelikle limited, şahıs ya da anonim şirket kurmanız gerekir. Bu süreç esnasında bir takım giderler vardır. Eğer kendi ürününüz yoksa yine toptancılar ile anlaşmanız, ürünleri böylece satın almanız gerekir.

Ayrıca e-ticaret sitesi kurmak da bir maliyet gerektirir. Bu bakımdan fiyatlar farklılık gösterir. Ancak e-ticaret sitesi fiyatları hakkında en iyi rakamları almak ve kaliteden de ödün vermek istemiyorsanız, İdeaSoft tarafından size sunulan paketleri inceleyebilirsiniz.

E-ticaret Altyapı Seçenekleri

E-ticarete başlamak istiyorsanız, bir şirket kurduktan sonra sitenizin altyapısını seçmeniz gerekir. Özellikle firma açmadan önce sanal pos ve fatura işlemlerini yapamayacağınızı bilmeniz gerekir. Dolayısıyla satışlar da gerçekleştirilemez.

E ticaret sitesi açmak için tercih edebileceğiniz üç seçenek vardır. Bunlardan ilki bir firma ile anlaşarak, özel bir alt yapı tasarımı yaptırmanızdır. Her ne kadar kişilere özel olduğundan iyi gibi görülse de yüksek maliyet fiyatları yer almaktadır. Çünkü her bir entegrasyon için size ayrı bir maliyet biçilir.

Bunun dışında entegrasyonları hazırlamak da belirli bir süre alacağından hızlı bir şekilde adım atmanıza izin vermez. İkinci seçenek, e-ticaret sitesi kurmak ücretsiz kapsamında sık sık sorulan açık kaynak yazılımlardır. Bunlar ücretsiz olarak altyapı sunmakla birlikte güvenliği bir soru işaretidir. Bunun yanı sıra teknik bilgi ve becerilerinizin olması gerekir.

Çünkü sitenizde bir problem meydana gelirse, çözüm için irtibat kurabileceğiniz bir kaynak da yoktur. Üçüncü ve son seçenek ise hazır paketlerdir. E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, bunları tercih etmek en iyi çözümleri sunar.

Çünkü her e-ticaret sitesinin isteği değişebileceği için farklı paketler vardır. Her birini inceleyebilir, aralarından size en uygun olanları seçebilirsiniz. İdeaSoft size bu konuda birbirinden farklı seçenekler teklif eder. Her birini özellikleri ve fiyatları ile inceleyerek bir tanesine karar verebilirsiniz. Hangisini seçtiğiniz fark etmeden, istediğiniz zaman bir üst seçeneğe yükseltebilirsiniz.

E-ticarette Nasıl Daha Fazla Satılabilir?

E-ticarete başlamak, pek çok kişi tarafından zor bir süreç gibi düşünülür. Ancak bu zannedilenin aksine oldukça kolaydır. Asıl önemli olan başlarken yaptığınız yatırımın sonucunu yüksek kazançlar ile alabilmektedir.

E ticaret sitesi açmak isteyenler bunları bilirse ilk günden doğru adımları atarak, daha iyi sonuçlar elde edebilir. İlk olarak bir sosyal medya üyeliği tavsiye edilir. Kurumsal bir hesaba sahip olmak, hedef kitlenize daha iyi ulaşmanıza olanak tanır.

Çünkü Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılır. Burada hesabınız olursa onlara kendinizi tanıtabilir, böylece potansiyel müşteriler elde edebilirsiniz.

Ayrıca internet sitenize sosyal medyadan trafik çekebilir, böylece tıklama ve görüntüleme oranlarınızı da arttırabilirsiniz.

Online Reklamlar

Geleneksel ticaret ile e-ticaret farklı kavramlar olsa da ortak noktaları da vardır. Reklamlar bunlardan bir tanesidir. Çünkü böylece markanızı daha fazla kişiye tanıtma olanağınız olur. Ancak reklamların içeriği her ikisinde farklılaşır.

Eğer e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, Google ADS’den yararlanarak reklamlar verebilirsiniz. Bu çerçevede mobil cihazlarda, YouTube’da ve internet sitelerinde kendinizi tanıtabilirsiniz. Farklı reklam türlerini inceleyerek, size en uygun olanında bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak sosyal medya platformlarında da reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Böylece sosyal medya içerisinde daha fazla görünür olabilir, müşteri kitlenizi de arttırabilirsiniz.

Kampanyalar

İnternette yaptığınız satışları arttırmak istiyorsanız, kampanyalar da bunun aracılarından bir tanesidir. Çünkü insanlar bu tür etkinliklere her zaman ilgi gösterir. Ancak bunun zamanlamasını doğru ayarlamak gerekir. Sık sık kampanya yapmak insanların buna alışmasına, dolayısıyla fiyatlar normale döndüğünde satışların azalmasına yol açacaktır.

Eğer araları çok uzun tutarsanız, bu sefer insanlar beklemeden sıkılacaktır. Zamanlamayı iyi ayarlarsanız, kampanya döneminde ürünlerinizin daha fazla satmasına olanak tanıyabilirsiniz. Kampanyaları reklamlar ve sosyal medya kanalları ile duyurabilirsiniz.

E ticaret sitesi kurmak istiyorum diyorsanız, tüm bunlar bilmeniz gereken konular arasındadır. Bunlar sayesinde e ticaret hayatınıza daha olumlu bir başlangıç yapabilirsiniz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor