Eyvah CEO Doğuruyor! kitabının yazarı Murat Yeşildere’den keyifli bir sohbet

Eyvah CEO Doğuruyor! kitabının yazarı Murat Yeşildere’den keyifli bir sohbet
Eyvah CEO Doğuruyor! kitabının yazarı Murat Yeşildere’den keyifli bir sohbet Haber Metraj
moyo

Murat Yeşildere’den keyifli bir sohbet

Disiplinlerarası üretim ve buluşmalara alan açmaya devam eden Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, başlattığı yeni projesinde bütüncül bakış açısıyla sürdürülebilirliğin tüm boyutlarını kitaplar aracılığıyla aktarıyor. Sürdürülebilirlik Adımları Derneği (SADE) iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Bir Dünya Okumak’ Söyleşileri projesi kapsamında ezber bozan yazarlar sürdürülebilirliğe farklı perspektiften bakıyor.

Bilginin gücüne, yazının kalıcılığına ve kitap kokusunun zamansızlığına inanarak oluşturulan ve içinde tasarım-sanat-sürdürülebilir mimari ağırlıklı özel bir koleksiyondan oluşan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi’nin kütüphanesindeki kitaplardan ilhamla hayata geçirilen ‘Bir Dünya Okumak’ projesi kapsamında alanında yetkin ve dünyayı farklı gözlerle yorumlayan anlatıcılarla bir dizi söyleşi düzenleniyor.

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları odağında güncel konuları farklı disiplinlerden kişilerle derinlemesine irdeleyen ‘Bir Dünya Okumak’ Söyleşileri, kitaplar aracılığıyla sürdürülebilirliğe farklı pencerelerden bakıyor.

Serinin ilk söyleşine konuk olan toplumsal cinsiyet eşitliği aktivisti Murat Yeşildere, toplumsal fayda için attığı adımları anlatıyor. “Eyvah CEO Doğuruyor!” kitabının da yazarı olan Yeşildere, Türkiye ve dünyadaki toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesini, bilinçsiz önyargıları, hepimize model teşkil edecek iyi uygulama örneklerini ve kendi yaşadıklarını keyifli bir şekilde dinleyicilere aktarıyor.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor