Buffer Tankının Kullanımı

Green Climate buffer tankı hizmeti sunmaktadır. Bir tampon tankı, yenilenebilir enerji sistemi uygulamalarının verimliliğini artırmak ve birden fazla ısı kaynağını tek bir sistemde birleştirmek için kullanılan su dolu bir rezervuardır.

Buffer Tankının Kullanımı
Buffer Tankının Kullanımı Haber Metraj
moyo

Green Climate buffer tankı hizmeti sunmaktadır. Bir tampon tankı, yenilenebilir enerji sistemi uygulamalarının verimliliğini artırmak ve birden fazla ısı kaynağını tek bir sistemde birleştirmek için kullanılan su dolu bir rezervuardır. Yenilenebilir enerji sistemlerinden biri olan ısı pompasını tanıtırken buffer tank kullanılmasını önerilir.

Buffer Tankının Tasarrufu

Buffer tankının bir tarafında bir ısı pompası vardır. Tampon tankının diğer tarafında konut ısıtma sistemi bulunur.  Bir radyatör veya yerden ısıtma bağlıdır. İçerideki su, ısı pompası tarafından istenilen sıcaklığa ısıtıldığında, tampon tank bir pil gibi enerjiyi (sıcak su) depolar ve ihtiyaç duyulduğunda sistemin kullanımına sunar. Tampon tankı yüksek yalıtım malzemesi kullanır, bu nedenle çok az enerji kaybı olur.

Isı Pompasının İşlevi

Açık/kapalı ticari ısı pompalarında kompresörün durması ile başlaması arasındaki sürenin artırılması ısı pompası ömrü ve verimliliği için çok önemlidir. Oda termostatı, ısı pompasının saatte bir defadan fazla çalışmasına neden olabilir. Bu, ısı pompasının hem verimini hem de ömrünü azaltır. Buffer tank depolama kullanmak, enerjiyi depolayarak bunu önler.

Tamamen ısıtılmış suya sahip bir tampon tankı, sistemde gerektiğinde kullanılabilecek sıcak su olduğu anlamına gelir. Bu şekilde, ısı kaynağının suyu ısıtmasını beklemeniz gerekmez. Tamponlar çok esnektir. Bağlı bir ısı pompasını desteklemek için tampon tankına ayrı bir ısı kaynağı bağlanabilir. https://www.greenclimate.com.tr/menu/38/buffer-tank.html sitesinden bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor