Silindir Gömlek Nedir?

Silindir Gömlek Nedir?
Silindir Gömlek Nedir? Haber Metraj
moyo

 

Silindir gömlek Yenmak tarafından uzun yıllardır kaliteli bir şekilde üretilen gömlek türleridir. Silindir gömlekler pistonların içerisinde yer alır. Bu gömlekler pistonlarda meydana gelen hareket ve yanma olaylarında rol alan parçalardır. Silindir gömleği pistonların hareket ettiği sırada dış çevreyi oluşturur. Pistonlar biyel kolu ile silindir gömleğinin içerisinde hareket eder. Yenmak 55 mm ile 180 mm çapı arasında silindir gömlekleri üretebiliyor. Yenmak firmasının ürettiği silindir gömleklerinde aşınma, ısı yayılım, çalışma ömrü gibi özellikler oldukça fazladır. Bu da silindir gömleklerinin Yenmak tarafından ne kadar kaliteli bir şekilde üretildiğini gösteren özelliklerdir.

Silindir Gömlek Çeşitleri

Silindir gömleği farklı farklı çeşitlerden oluşur. Silindir gömleği çeşitleri Yenmak internet sitesinde detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Silindir gömlek çeşitlerinden bazıları ise şunlardır:

  • Çelik silindir gömlek
  • Kuru silindir gömlek
  • Sulu silindir gömlek
  • Hava soğutmalı silindir gömlek
  • Kompresör silindir gömlek

Gibi çeşitli silindir gömlek türleri bulunuyor. Çelik silindir gömlek ince gömleklerden oluşur. Çelik silindir gömleklerinin en önemli özelliği ise motora takıldıktan sonra herhangi bir işlem gerektirmemesidir. Kuru silindir gömlekler ise motor içerisinde soğutma işlemini yarayan ve su ile temas etmeyen en temel silindir gömleğidir. Sulu silindir gömlek soğutucu su ile temas halinde bulunan gömlek tipidir. Hava soğutmalı silindir gömlek hava soğutmalı motorlarda kullanılmak için tasarlanmış gömleklerdir. Kompresör silindir gömlek dışarıda dolaşan havayı emerek kendi bünyesine katan bir gömlek türüdür.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor