Yüzlerce yıllık Türk kahvesi ve lokum uyumu Arzum OKKA ve Ali Muhiddin Hacı Bekir birlikteliğinde tekrar hayat buldu

Yüzyıllardır kültürümüzün vazgeçilmezlerinden olan Türk kahvesi, en iyi eşlikçilerinden lokumun eşsiz tadıyla birleşiyor. Arzum OKKA ve Ali Muhiddin Hacı Bekir, Türk kültürünün en köklü geleneklerinden olan Türk kahvesi ve lokumun, lezzeti çifte katlayan birlikteliğini anlamlı bir iş birliğine dönüştürdü.

Yüzlerce yıllık Türk kahvesi ve lokum uyumu  Arzum OKKA ve Ali Muhiddin Hacı Bekir birlikteliğinde tekrar hayat buldu
Yüzlerce yıllık Türk kahvesi ve lokum uyumu  Arzum OKKA ve Ali Muhiddin Hacı Bekir birlikteliğinde tekrar hayat buldu Haber Metraj
moyo

 

İş birliğine ilişkin Ali Muhiddin Hacı Bekir’in Kadıköy’deki mağazasında yapılan özel davette, kahve danışmanı ve yazar Cenk Girginol’un katılımıyla Türk kahvesi-lokum eşleşmesi gerçekleştirildi. Lokum eşliğindeki Türk kahvesi sunumlarının yüzyıllar öncesinden günümüze yansıyan geleneğine değinen Arzum Yönetim Kurulu Başkanı
 Murat Kolbaşı, “
İki markanın güçlerini birleştirmesi sonucu, Türk kültürünün en köklü geleneklerinden olan Türk kahvesi ve lokumun birlikteliğiyle lezzeti ikiye katlıyoruz” dedi.

 

Türk kahvesinin en iyi eşlikçilerinden birinin lokum olmasından yola çıkan iki köklü marka, Arzum OKKA Rich ile hazırlanan farklı lezzetteki Türk kahvelerini Ali Muhiddin Hacı Bekir ’in asırlık lezzeti lokum ile birleştirdi. İş birliği kapsamında Ali Muhiddin Hacı Bekir’in Kadıköy’deki mağazasında Arzum OKKA X Ali Muhiddin Hacı Bekir, Türk kahvesi ve lokum eşleşmesi etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen sohbetlerin ilk oturumunda, kahve danışmanı ve yazar Cenk Girginol moderatörlüğünde Ali Muhiddin Hacı Bekir Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Celalyan ile Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, kahve ve lokum eşleşmesi hakkında konuştu. Keyifli sohbetin ardından etkinliğe katılan misafirler, Cenk Girginol ile çeşitli tatlardaki Türk kahvelerinin farklı lokumlar ile eşleşmesine dair lezzetli bir tadım gerçekleştirme fırsatı buldu. 

 

“Lokum her dönem Türk kahvesinin en iyi eşlikçilerinden biri oldu”

 

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Ali Muhiddin Hacı Bekir ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin kendileri için büyük önem taşıdığını kaydetti. Kolbaşı; “600 yıllık kültürel geçmişe sahip Türk kahvesinin yanına lokum ikram edilmesi önemli geleneklerimizden biri. Osmanlı saraylarında lokum eşliğindeki Türk kahvesi sunumu gerçek bir merasim havasında gerçekleşirdi. Yani lokum her dönem Türk kahvesinin en iyi eşlikçilerinden biri oldu. Biz de buradan yola çıkarak Arzum OKKA Rich ile hazırlanan birbirinden farklı tarif ve lezzetteki Türk kahvelerini Türk lokumu ile eşleştirdik. Kökleri 1777’ye dayanan, dünyanın en eski 100 markasından olan Ali Muhiddin Hacı Bekir, kendi sektörünün öncülerinden biriBiz de Küçük Ev Aletleri sektörünün köklü ve lider markalarından biriyiz. İki markanın güçlerini birleştirmesi sonucu artık Türk kültürünün en köklü geleneklerinden olan Türk kahvesi ve lokumun birlikteliğiyle lezzeti ikiye katlıyoruz. Hangi Türk kahvesi ile hangi çeşit lokumun daha iyi eşleşeceği konusunda yaptığımız çalışmamız ilginç sonuçlar ortaya koydu. Örneğin sade veya sütlü Türk kahvesi ile ekstra fıstıklı lokum, kakuleli Türk kahvesi ile güllü lokum ya da çikolatalı Türk kahvesi ile naneli lokum gibi enfes eşleşmeler ortaya çıktı. Bu ortak çalışmanın her iki 

 

taraf için de son derece verimli, güzel sonuçlar ortaya çıkaracağına, Türk kahvesini dünyaya yayma misyonumuz doğrultusunda yapacağımız çalışmalara önemli katkılar sunacağına tüm kalbimle inanıyorum” diye konuştu.

 

“Biz de Türk lokumunu dünyaya sevdirmeyi misyon edindik”

 

Ali Muhiddin Hacı Bekir Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Celalyan, dünya lezzeti olan Türk Kahvesi ve Türk lokumu birlikteliğinden keyifli işler çıkacağını dile getirdi. Celalyan, “Türk kahvesi kültürünü dünyaya tanıtma misyonu olan Arzum OKKA ile ortak noktamız, bizim de Ali Muhiddin Hacı Bekir klasik lezzeti olan lokumu dünya mirası olarak görüp tüm dünyaya sevdirme misyonumuz” diye konuştu. 

 

Etkinlikte Türk kahvesi ve lokum eşleşmesiyle ilgili olarak Cenk Girginol moderatörlüğünde gerçekleşen sohbetlerin ikinci oturumunda Leyla Celalyan’a bu kez Arzum Pazarlama Direktörü Özlem Zülal eşlik etti. Lokum eşleşmelerinin deneyimlenmesi etkinliğine misafirler yoğun ilgi gösterdi. 

 

Arzum Elektrikli Ev Aletleri Hakkında: 

Türkiye’nin önde gelen elektrikli ev aletleri markası Arzum, 55 yıllık sektör birikimiyle güvenilir ve yenilikçi bir marka. Türkiye ve dünyada, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, sıcak içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere 6 farklı ürün kategorisinde 650 ürünüyle milyonlarca kişiye satış gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilklere imza atarak küçük ev aletleri sektörüne yön veren Arzum, tasarım ve inovasyonu vazgeçilmezi olarak görüyor. Bu vizyon ile, ulusal ve uluslararası birçok yarışmada prestijli ödüllerin sahibi olan Arzum aynı zamanda Arzum OKKA markasıyla Türk kahvesi kültürünün dünyaya yayılımını da misyon edindi. Doğrudan fincana servis, közde pişirilme ve kendi kendini yıkayabilme özellikleriyle dünyanın her yerinde ideal lezzetler sunan Arzum OKKA'lar, Türk kahvesinin globalleşme serüvenine makineli çözüm oldu. 2020’nin son aylarında gerçekleşen ve rekor talep gören halka arz ile gücüne güç katan Arzum, dünya markası olma hedefiyle yeni başarılara imza atma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Ali Muhiddin Hacı Bekir Şekercilik Hakkında: 

Şekerci Hacı Bekir, 1777’den günümüze asırlara meydan okuyan lezzeti ile dünya mirası bıraktı. Osmanlı döneminde Sarayda Şekercibaşı ünvanına layık görülen ‘Hacı Bekir Efendi’, ‘Turkish Delight’ kavramını yaratıp Dünya’ya tanıtan bir öncüdür. Dünyanın en eski 100 markasından biri olan Şekerci Hacı Bekir, halen Türkiye'nin ilk firması olarak Hacı Bekir Sanayi A.Ş.‘nde üretilen dünyanın en lezzetli ve kaliteli şekerlemelerini yaratmaya devam etmektedir. Ali Muhiddin Hacı Bekir Ticaret A.Ş. ‘ne ait 1777 yılında Bahçekapı’ da açılan ilk şekerci dükkanımız da dahil olmak üzere Eminönü B, Beyoğlu, Kadıköy, Pendik Fabrika, Ankara mağazaları ile Türk Lezzet Müzesi 42 Maslak ve Bakırköy franchise şubeleri ile 8 noktada  faaliyetimizi sürdürüyoruz. Altıncı nesli idrak eden Hacı Bekir Firması, işçisi, kalfası ve ustalarıyla birikim ve tecrübelerinin nesilden nesile aktarması ile ağızlarda tat ve lezzetin ifadesi olmaktan mutluluk duyar. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor