Müzik Klip Yönetmeni Orhan İlimdaroğlu Kimdir?

Müzik Klip Yönetmeni Orhan İlimdaroğlu Kimdir?
Müzik Klip Yönetmeni Orhan İlimdaroğlu Kimdir? Haber Metraj
moyo

 

Orhan İlimdaroğlu kimdir? Azerbaycan da dünyaya gelen İlimdaroğlu babasının işleri dolayısıyla küçük yaşlarda Türkiye’ye yerleşmiştir. Türkiye'de Bursa ilinde yaşamaya başlayan Orhan İlimdaroğlu babasının fotoğraf sanatçısı olması sebebiyle babasının açtığı fotoğrafçı dükkânında küçük yaşlardan itibaren fotoğraf sanatıyla ilgili olmuştur.

Orhan İlimdaroğlu fotoğraf sanatına olan tutkusuyla fotoğraf makinesini ile küçük yaşlardan itibaren fotoğraflar çekmeye başlamıştır. 8 yaşına geldiğinde sanatsal olarak Bursa Ulu Cami fotoğrafını çeken Orhan İlimdaroğlu,  fotoğrafçılıktan sonra sinema sanatına ilgi duymaya başlamıştır. Orhan İlimdaroğlu babasının da kendisini desteklemesiyle bazı film setlerinde asistanlık yaparak tecrübe kazanmıştır.

Bursa Anadolu İletişim Meslek Lisesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümüne giren Orhan İlimdaroğlu sonrasında ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünden mezun olmuştur.

Orhan İlimdaroğlu üniversite öğrencilik yıllarında kısa filmler üzerine yaptığı yoğun çalışmalar neticesinde profesyonel anlamda ilk kısa filmi Umut’u çekmiştir. Daha sonraki süreçte 2013 yılında Dönüş isminde bir kısa bir belgesel ve tekrar 2013 yılında Uzun Hikâye isimli bir kısa film çeken Orhan İlimdaroğlu 2012 yılında çekmiş olduğu Köy Kahvesi belgeseliyle 2015 yılında 1.Bursa Kısa Film yarışmasında belgesel dalında finalistlik ödülü kazanmıştır.

2016 yılına gelindiği ise Orhan İlimdaroğlu yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olan Uzun Yol filminin çekmiştir. Ahıska Türkleri’nin hayatının anlatıldığı bu filmde Orhan İlimdaroğlu kısa filmlerden edindiği tecrübelerin sonucunda uzun film yönetmenliği kariyerine başlamıştır.

Orhan İlimdaroğlu’nun günlük hayatından haberdar olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/oilimdaroglu

Facebook: https://www.facebook.com/oilimdaroglu/

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor