KAMYON ÇARPAN ÜST GEÇİT YENİLENİYOR

KAMYON ÇARPAN ÜST GEÇİT YENİLENİYOR
KAMYON ÇARPAN ÜST GEÇİT YENİLENİYOR Haber Metraj
moyo

 

Sultangazi’de kamyon çarpması sonucu ağır hasar alan 50. Yıl Baştabya Tramvay Durağı Yaya Üst Geçidi yenileniyor. 2 Nisan’da kaldırılacak mevcut geçidin yerine Haziran ayına kadar yenisi yapılacak. Bu süre zarfında Baştabya Tramvay İstasyonu da hizmet veremeyecek. 

Sultangazi 50. Yıl Baştabya Tramvay Durağı Yaya Üst Geçidi, 16 Kasım 2021 tarihinde kamyon çarpması sonucu yaya üstgeçidi hasar aldı. İBB Altyapı Projeler Müdürlüğü, güçlendirme projesi çalışmaları başlattı. Hazırlanan proje uygulanmadan, aynı üst geçide 15 Mart 2023 tarihinde ikinci defa kamyon çarptı ve üst geçitte ağır hasar oluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kaza sonucu Baştabya Tramvay İstasyonu’nu kullanıma kapattı. Mevcut yaya üstgeçidinin kaldırılması ve yenisinin yapılması için çalışmalara hızla başlandı.  

ÇALIŞMALAR CUMARTESİ GECESİ BAŞLIYOR

Bu kapsamda, 2 Nisan 2023 tarihinde (Cumartesiyi pazara bağlayan gece) 00.00-06.00 arası Arnavutköy TEM Otoyolu Bağlantısı (Eski Edirne Asfaltı) tek yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Mevcut yaya üst geçidinin kaldırılması çalışmaları başlayacak. Yeni üst geçidin yapım çalışmaları ise Haziran ayında tamamlanacak.

Bu süre zarfında, Topkapı- Mescid-i Selam Tramvay Hattı’nın 50. Yıl Baştabya Tramvay Durağı da hizmet veremeyecek. Yaya ve tramvay yolcusu trafiği bir önceki Cumhuriyet Mahallesi İstasyonu ile bir sonraki Hacı Şükrü İstasyonu’ndan sağlanacak. İnşaat çalışmasıyla ilgili bu üç istasyona da bilgilendirme ilanları asılacak. El afişleri bastırılarak bölge halkına dağıtılacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor