YEO, Kosova’da günde 10 bin metreküp suyu doğaya kazandıracak

Enerji teknolojileri ve mühendislik şirketi YEO, Kosova’nın Yakova şehrindeki Atıksu Arıtma Tesisi projesini başarıyla tamamlayarak teslim etti. Tesis günlük 10 bin metreküp suyu doğaya geri kazandıracak

YEO, Kosova’da günde   10 bin metreküp suyu doğaya kazandıracak
YEO, Kosova’da günde   10 bin metreküp suyu doğaya kazandıracak Haber Metraj
moyo

 

‘Daha temiz bir dünya mümkün’ sloganıyla yenilenebilir enerji ve mühendislik projeleri üreten YEO Teknoloji, Kosova’da üstlendiği atık su arıtma tesisini başarıyla tamamlayarak teslim etti. Yakova şehrindeki Atık Su Arıtma Tesisi ile günde 10 bin metreküplük su doğaya geri kazandırılacak.

 

Türkiye’nin önde gelen enerji teknolojileri ve mühendislik şirketlerinden YEO Teknoloji, geçtiğimiz yıl Kosova’nın Yakova şehrindeki projeyi üstlenmişti. Ülkedeki atık suların çevreyi kirletmesinin önüne geçen, arıtma/geri dönüşüm yoluyla endüstriyel süreçlerde ve tarımda yeniden kullanılabilir hale getiren tesis devreye alındı. Günde 10 bin metreküp suyun doğaya geri kazandırılmasını sağlayacak tesis ile ülkedeki döngüsel ekonomiye katkı sağlanacak. 

 

Akıllı teknolojiyle üretildi

 

YEO Teknoloji, tesiste endüstriyel alanda ileri düzeyde mühendislik gerektiren SCADA sistemini kullandı. SCADA sistemleri, birçok endüstriyel alanda kullanılarak bu tesislerdeki faaliyetlerin takip ve kontrol edilmesini sağlıyorBöylece tesisteki üretim adımları tek bir yerden izlenebiliyor. SCADA ile istenmeyen durumlarda operatörler uyarılıyor. YEO, uzman mühendislik kadrosuyla SCADA’nın yanında PLC, DCS ve RTU çözümleri de sağlıyor.

 

3 kıtada 30’un üzerinde ülkede 225’ten fazla projeyle Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika’da dünyanın her noktasına enerji ve endüstriyel çözümler ulaştıran YEO Teknoloji, 1yılı aşkın süredir 600’ün üzerinde çalışanıyla sektörün en yenilikçi kurumlarından biri olarak yoluna devam ediyor. Yenilenebilir enerji güneş, rüzgar, batarya depolama ve enerji teknolojileri ve yatırımlarına kadar enerjinin her alanına dokunan faaliyetler yürüterek ülke ekonomisine de değer katıyor

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor