Tunay Akdağ

Tunay Akdağ
Tunay Akdağ Basın Bülteni
moyo

Onunki tam bir başarı öyküsü...  Genç yaşında yaşında iş hayatına atılan Güzellik Uzmanı Tunay Akdağ, bugün çoğu kadına istihdam sağlıyor ve yeni şubeler açmaya hazırlanıyor. Kadınların kendilerine inandıklarında altından kalkamayacakları hiçbir iş olmadığını kaydeden Akdağ, "Kadınlar etraflarındaki erkeklerin değil yüreklerinin sesini dinlediklerinde ve herkese, her şeye inat hayal kurmaya devam ettiklerinde mutlaka başarılı olurlar. Deneyip başarısız olmak, acaba nasıl olurdu diye düşünmekten daha iyidir" diyor.

İlk iş yerini 25 yaşında açtığını belirten Akdağ , "Annemle babam memur olmam konusunda hep çok istekliydiler. Üniversite bitmeden hemen önce Koreye yapılan bir okul gezisinde sektördeki macerama başlamak üzereydim .  Bir an önce çalışma hayatına atılmam gerekiyordu. Arkadaşlarımın isteği üzerine bir güzellik sektöründe eğitim alıp kendimi geliştirmeye  çalışmaya başladım" diye konuşuyor. Akdağ, "Çalışmak, müşterilerimle sohbet etmek bana çok şey kazandırdı. İlk iş hayatına atıldığım günden itibaren beynelmilel çalışmak yerine gözlemlerimi iyi yapmaya adadım. Ondan sonra kendi işyerimi açma fikri sürekli aklımı meşgul etmeye başladı. Sonunda eğitimlerimi Usta Öğreticilik ile tamamlayarak,  çok cüzi bir parayla ben dahil iki kişinin çalıştığı küçücük bir dükkan açtım. İlk patronluğum iki kişilik küçücük bir dükkan ve borçlarımdı. Kendime güveniyordum, yaptığım işe güveniyordum. Başarısız olursam yine bir işyerine girip çalışabilecek kadar tecrübe kazandığımın farkımdaydım".
 "Bugüne kadar hayal ettiklerimin peşinde koşmaktan hiç vazgeçmedim. Bugün, hayallerimin büyük kısmını hayata geçirmeyi de başardım. Ancak çalışmayı yük olarak görmek yerine hayat enerjisi sağlamak açısından değerlendirince hayallerin de sınırı olmuyor. Şimdi, çok fazla talebin geldiği İstanbul'da ve Dubai de bir şube açarak markalaşma yolunda ilerlemeyi hedefliyorum. Bir çok kadına da iş istihdamı sağlamayı kendime görev biliyorum” diyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor