Mark Zuckerberg hacklendi!

İnternet korsanlarının son adresi Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg oldu. 'Ourmine' isimli grup, Zuckerberg'in hesaplarını ele geçirdiklerini duyurdu.

Mark Zuckerberg hacklendi!
Mark Zuckerberg hacklendi!

Dünya'nın en büyük sosyal medya platforumu Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg internet korsanlarının hedefi oldu. Zuckerberg'in Instagram, Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesapları pazar günü bir süreliğine bilgisayar korsanlarının kontrolüne geçti.

"Hey, senin Twitter, Instagram ve Pinterest hesaplarına eriştik, sadece güvenliği test ediyoruz. Bize DM mesaj at"

'Ourmine' isimli korsan grup, Zuckerberg'in hesaplarını ele geçirdiklerini duyurdu. Ourmine grubunun Twitter'da 40 binden fazla takipçisi var.Korsanlar Twitter'da Zuckerberg'e mesajında "Hey, senin Twitter, Instagram ve Pinterest hesaplarına eriştik, sadece güvenliği test ediyoruz. Bize DM mesaj at" dedi.

201'den beri tweet atmıyordu

Twitter Zuckerberg'in hesabından atılan hakaretleri sildi. Zuckerbeg 2012 yılında bu yana hesabından twit atmıyor. Bazı haberlere göre bu olayın LinkedIn sitesinin 2012 yılında korsanların eline geçmesiyle ilgisi olabilir.

Geçen ay, 117 milyon LinkedIn kullanıcısının şifrelerinin dört yıl önce çalındığı ve karanlık internette 5 bitcoin yani 2300 dolara satıldığı haberleri çıkmıştı. Şifreler kodlu olsa da bunlar çözmesi çok zor değil.

MARK ZUCKERBERG FACEBOOK OURMİNE SİBER SALDIRI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta transfer tamam
Beşiktaş'ta transfer tamam
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage
Facebook’tan liselilere özel yeni sosyal ağ: Lifestage