Münir Özkul'un sağlık durumu hakkında kızı Güner Özkul konuştu

Bir televizyon kanalına açıklama yapan Güner Özkul, babası Münir Özkul'un sağlık durumu hakkında bilgiler verdi.

Münir Özkul'un sağlık durumu hakkında kızı Güner Özkul konuştu
Münir Özkul'un sağlık durumu hakkında kızı Güner Özkul konuştu
moyo

Haber: İlker Ahmet Yıldız

 

Uzun zamandır televizyon ekranlarından uzak kalan ve yatağa bağlı olarak tedavisine devam edilen Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, babasının sağlık durumu hakkında bilgiler verdi. Haldun Dormen'in, Kenan Işık ile ilgili olarak söylediği sözlerin anlaşılabilir olduğunu ifade eden Güner Özkul, Haldun Dormen'in empati kurmak istiyor olabileceğini söyledi. Haldun Dormen'in bu konuda atladığı şeyin hasta yakınlarıyla da empati kurmak olduğunu belirten Güner Özkul, hasta yakınlarının kendi vicdanlarını rahatlatmak ve hastaya olan bağlılıklarından dolayı yapılabilecek her şeyi yapmış olmayı istediklerini vurguladı. Bu konuda en ufak bir şüphenin onları üzeceğine işaret eden Güner Özkul, kendi anne babasını kaybeden dostlarının ve yakınlarının babasının nefes aldığını bilmesinin ona yeteceğini tavsiye ettiklerini söyleyerek, hasta yakınları olarak hiçbir konuyu atlamamış ve ellerinden geleni yapmış olmak istediklerini ifade etti.

 

Babasının sağlık durumu hakkında bilgiler veren Güner Özkul, Münir Özkul'un tam olarak bitkisel hayat durumunda olmadığını, belli bir süreç içerisinde bu noktaya gelindiğini söyledi. Kenan Işık'ın geri dönüşü olabileceğini söyleyen Güner Özkul, ama bunun tamamen eskisi kadar olmayabileceğinin de altını çizdi. Beynin bir kısmının bu süreçte harap olduğunu söyleyen Güner Özkul, beynin işlev gören bölümleri, işlev görmeyen kısımlarının görevlerini de üstleniyor olabileceğini belirtti. Kenan Işık'ın durumunu bir süreç içinde gelişmiş olan bir rahatsızlık olmadığına dikkati çeken Özkul, bir kaza sonucunda aniden bu duruma düştüğünü söyledi. Bu sürecin devamında sağlığına kavuşup kavuşamayacağını zamanın göstereceğini vurgulayan Özkul, babası Münir Özkul'un durumunun bu şekilde olmadığını söyledi. Babasının yatağa bağlandığında bilincinin açık olduğunu belirten Güner Özkul, zaman içerisinde daha az fonksiyonel olduğunu ve bugün için hiç iletişime geçemez olduğunu söyledi.

 

Babasının gırtlağına solunum sorununu çözmek için trakestomi uygulandığında oraya ses için bir kanül takıldığı zaman babasının kendi sesine de yabancılaştığını aktaran Güner Özkul, sonuç olarak babasının 91 yaşında ve yaşlı olduğunu belirterek, bu süreci yavaş yavaş kendilerinin de izleyeceklerini ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
LG, Medikal Monitörleriyle Sağlık Profesyonellerine Kolaylık Sağlıyor
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı
Manavgat'tan tüyleri diken diken eden görüntü! İtfaiyecilerin alev toplarına müdahalesi yetersiz kaldı